Orca Slicer - en to hu translation catalogue (1586 entries)

en:  (Repair)
hu:  (Javítás)

en:  Click here to install it.
hu:  Kattints ide a telepítéshez.

en:  is too close to exclusion area, and collisions will be caused.
hu:  túl közel van a tiltott területhez, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en:  is too close to others, and collisions may be caused.
hu:  túl közel van más tárgyakhoz, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en:  plate %1%:
hu:  %1% tálca:

en: %1$d Object has color painting. | %1$d Objects have color painting.
hu[0]: %1$d objektum színfestést tartalmaz.
hu[1]: %1$d objektum színfestést tartalmaz.

en: %1$d Object has custom supports. | %1$d Objects have custom supports.
hu[0]: %1$d objektum egyedi támaszokat tartalmaz.
hu[1]: %1$d objektum egyedi támaszokat tartalmaz.

en: %1$d error repaired | %1$d errors repaired
hu[0]: %1$d hiba megjavítva
hu[1]: %1$d hiba megjavítva

en: %1$d non-manifold edge | %1$d non-manifold edges
hu[0]: %1$d hibás él
hu[1]: %1$d hibás él

en: %1% Preset
hu: %1% beállítás

en: %1% infill pattern doesn't support 100%% density.
hu: %1% kitöltési mintázat nem támogatja a 100%%-os kitöltés.

en: %1% is too close to others, and collisions may be caused.
hu: %1% túl közel van más tárgyakhoz, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en: %1% is too tall, and collisions will be caused.
hu: %1% túl magas, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en: %1% was replaced with %2%
hu: %1% lecserélve a következővel: %2%

en: %d triangles
hu: %d háromszög

en: %s
    Do you want to continue?
hu: %s
    Szeretnéd folytatni?

en: %s Update
hu: %s frissítés

en: %s can't be percentage
hu: %s nem lehet százalék

en: %s error
hu: %s hiba

en: %s has a warning
hu: %s figyelmeztetést tartalmaz

en: %s has encountered an error
hu: %s hibát észlelt

en: %s info
hu: %s infó

en: %s information
hu: %s információ

en: %s warning
hu: %s figyelmeztetés

en: &About %s
hu: &%s névjegye

en: &File
hu: &Fájl

en: &Help
hu: &Segítség

en: &Open G-code
hu: &G-kód megnyitása

en: &Quit
hu: &Kilépés

en: &View
hu: &Nézet

en: 3D Mouse disconnected.
hu: 3D Mouse csatlakoztatva.

en: 3Dconnexion settings
hu: 3Dconnexion beállítások

en: A G-code path goes beyond the boundary of plate.
hu: A G-kód útvonala túlmegy a tálca peremén.

en: A error occurred. Maybe memory of system is not enough or it's a bug of the program
hu: Hiba történt. Lehet, hogy a rendszer memóriája nem elég, vagy a program hibás

en: A gap between innermost brim line and object can make brim be removed more easily
hu: A legbelső peremvonal és a tárgy közötti rés, ami megkönnyítheti a perem eltávolítását

en: A new configuration package available, Do you want to install it?
hu: Új konfigurációs csomag elérhető, szeretnéd telepíteni?

en: A new version is available
hu: Új verzió érhető el

en: A problem occured during calibration. Click to view the solution.
hu: A kalibráció során probléma merült fel. Kattintson a megoldás megtekintéséhez.

en: AMS Settings
hu: AMS beállítások

en: AMS filaments
hu: AMS filamentek

en: Abnormal print file data. Please slice again
hu: Rendellenes nyomtatási fájladatok. Kérjük, szeleteld újra

en: About %s
hu: %s névjegye

en: Acceleration
hu: Gyorsulás

en: Acceleration limitation
hu: Gyorsulási limitek

en: Acceleration of initial layer. Using a lower value can improve build plate adhensive
hu: A kezdőréteg gyorsulása. Alacsonyabb érték használata javíthatja a tárgyasztalhoz való tapadást

en: Acceleration of top surface infill. Using a lower value may improve top surface quality
hu: A felső felületi kitöltés gyorsulása. Alacsonyabb érték használata javíthatja a felső felület minőségét

en: Access violation
hu: Hozzáférés megsértése

en: Accessory
hu: Tartozékok

en: Adaptive Cubic
hu: Adaptív kocka

en: Adaptive layer height
hu: Adaptív rétegmagasság

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Models
hu: Modellek hozzáadása

en: Add Modifier
hu: Módosító hozzáadása

en: Add Primitive
hu: Primitív hozzáadása

en: Add line number
hu: Vonalszám hozzáadása

en: Add modifier
hu: Módosító hozzáadása

en: Add negative part
hu: Negatív tárgy hozzáadása

en: Add part
hu: Tárgy hozzáadása

en: Add plate
hu: Tálca hozzáadása

en: Add settings
hu: Beállítások hozzáadása

en: Add support blocker
hu: Támasz blokkoló hozzáadása

en: Add support enforcer
hu: Támasz kényszerítő hozzáadása

en: Add/Remove presets
hu: Beállítások hozzáadása/eltávolítása

en: Additional process preset
hu: További folyamatbeállítások

en: Advance
hu: Haladó

en: Advanced
hu: Haladó

en: Aligned
hu: Igazított

en: All
hu: Összes

en: All changes will be discarded.
hu: Minden változtatás el lesz vetve.

en: All changes will not be saved
hu: A módosítások nem kerülnek mentésre

en: All objects will be removed, continue?
hu: Minden tárgyat eltávolítunk, folytatod?

en: All solid layer
hu: Összes szilárd réteg

en: All the selected objects are on the locked plate,
    We can not do auto-arrange on these objects.
hu: Az összes kijelölt objektum egy zárolt tálcán van,
    nem lehet automatikus elrendezést használni rajtuk.

en: All the selected objects are on the locked plate,
    We can not do auto-orient on these objects.
hu: Az összes kijelölt objektum egy zárolt tálcán van,
    nem lehet automatikus orientációt használni rajtuk.

en: All walls
hu: Összes fal

en: Allow multiple materials on same plate
hu: Többféle anyag használata egy tálcán

en: Along X axis
hu: X-tengely mentén

en: Along Y axis
hu: Y-tengely mentén

en: Along Z axis
hu: Z-tengely mentén

en: Alt + Mouse wheel
hu: Alt + Egérgörgő

en: Alt+Mouse wheel
hu: Alt+Egérgörgő

en: An SD card needs to be inserted before printing via LAN.
hu: A LAN-on keresztüli nyomtatáshoz helyezz be egy SD kártyát.

en: An object is laid over the boundary of plate or exceeds the height limit.
    Please solve the problem by moving it totally on or off the plate, and confirming that the height is within the build volume.
hu: Egy objektum a tálca határvonalán túlra került, vagy túllépi a magassági határt.
    Kérjük, orvosold a problémát azzal, hogy teljesen a lemezre helyezed és győződj meg, hogy a magassága belefér a nyomtatótérbe.

en: An object is layed over the boundary of plate.
hu: Egy objektum a tálca határvonalán túlra került.

en: Angle for sparse infill pattern, which controls the start or main direction of line
hu: A ritkás kitöltési minta szöge, amely a vonal kezdő- vagy fő irányát szabályozza

en: Another export job is running.
hu: Egy másik exportálási feladat is fut.

en: Application is closing
hu: Az alkalmazás bezárul

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Arc fitting
hu: Íves illesztés

en: Are you sure to %1% the selected preset?
hu: Biztos, hogy %1% a kiválasztott beállítást?

en: Arrange
hu: Elrendezés

en: Arrange Options
hu: Elrendezési lehetőségek

en: Arrange all objects
hu: Összes objektum elrendezése

en: Arrange failed. Found some exceptions when processing object geometries.
hu: Sikertelen elrendezés. Néhány kivételt találtunk az objektumgeometriák feldolgozásakor.

en: Arrange objects on selected plates
hu: Objektumok elrendezése a kiválasztott tálcákon

en: Arrange options
hu: Elrendezési lehetőségek

en: Arrange options: 0-disable, 1-enable, others-auto
hu: Elrendezési lehetőségek: 0-letiltás, 1-engedélyezés, egyéb-auto

en: Arrangement ignored the following objects which can't fit into a single bed:
    %s
hu: Az elrendezés figyelmen kívül hagyta a következő objektumokat, amelyek nem férnek el egy tálcán:
    %s

en: Arranging canceled.
hu: Elrendezése törölve.

en: Arranging done.
hu: Elrendezés kész.

en: Arranging is done but there are unpacked items. Reduce spacing and try again.
hu: Az elrendezés megtörtént, de maradtak összeragadt tárgyak. Csökkentsd a térközt, és próbáld meg újra.

en: Arranging...
hu: Elrendezés...

en: Arrow Down
hu: Lefelé nyíl

en: Arrow Left
hu: Balra nyíl

en: Arrow Right
hu: Jobbra nyíl

en: Arrow Up
hu: Felfelé nyíl

en: Asia-Pacific
hu: Ázsia-Csendes-óceáni térség

en: Assemble
hu: Összeállítás

en: Assemble the selected objects to an object with multiple parts
hu: Összeállítja a kijelölt objektumot egy több részből álló objektummá

en: Assemble the selected objects to an object with single part
hu: Összeállítja a kijelölt objektumokat egy egyetlen részből álló objektummá

en: Assemble the selected parts to a single part
hu: Összeállítja a kijelölt tárgyakat egyetlen tárggyá

en: Assembly
hu: Összeállítás

en: Assembly Guide
hu: Összeszerelési útmutató

en: Assembly Info
hu: Összeállítási információ

en: Assembly Return
hu: Vissza az összeszereléshez

en: Assembly View
hu: Összeszerelési nézet

en: Associate .3mf files to OrcaSlicer
hu: .3mf fájlok társítása a BambuStudiohoz

en: Associate .step/.stp files to OrcaSlicer
hu: .step/.stp fájlok társítása a BambuStudiohoz

en: Associate .stl files to OrcaSlicer
hu: .stl fájlok társítása a BambuStudiohoz

en: Associate files to OrcaSlicer
hu: Fájlok társítása a BambuStudiohoz

en: Attention!
hu: Figyelem!

en: Auto Brim
hu: Automatikus perem

en: Auto Orientation options
hu: Automatikus orientáció beállításai

en: Auto Rotate
hu: Automatikus forgatás

en: Auto Segment
hu: Automatikus szegmentálás

en: Auto bed leveling
hu: Automatikus asztalszintezés

en: Auto orient
hu: Automatikus orientáció

en: Auto orient the object to improve print quality.
hu: Az objektum automatikus tájolása a nyomtatási minőség javítása érdekében.

en: Auto orientates selected objects or all objects.If there are selected objects, it just orientates the selected ones.Otherwise, it will orientates all objects in the current disk.
hu: Automatikusan beállítja a kijelölt objektumok vagy az összes objektum tájolását. Ha vannak kijelölt objektumok, akkor csak a kijelölteket, ellenkező esetben az aktuális tálcán lévő összes objektumot orientálja.

en: Auto orientation
hu: Automatikus orientáció

en: Auto rotate for arrangement
hu: Automatikus forgatás az elrendezéshez

en: Auto support threshold angle:
hu: Automatikus támasz szögének határértéke:

en: Auto sync user presets(Printer/Filament/Process)
hu: Felhasználói beállítások automatikus szinkronizálása (Nyomtató/Filament/Folyamat)

en: Auto-Backup
hu: Automatikus biztonsági mentés

en: Auto-Calc
hu: Automatikus számítás

en: Automatically Combine sparse infill of several layers to print together to reduce time. Wall is still printed with original layer height.
hu: Több réteg ritkás kitöltésének automatikus kombinálása a nyomtatási idő csökkentése érdekében. A fal továbbra is az eredeti rétegmagassággal kerül kinyomtatásra.

en: Auxiliary part cooling fan
hu: Kiegészítő tárgyhűtő ventilátor

en: Avoid extrusion calibration region
hu: Extrudáláskalibráció környékének elkerülése

en: Back
hu: Hátul

en: Backup
hu: Biztonsági mentés

en: Backup interval
hu: Intervallum

en: Bamabu Engineering Plate
hu: Bambu Engineering Plate

en: Bamabu High Temperature Plate
hu: Bambu High Temperature Plate

en: Base pattern
hu: Alap mintázata

en: Base pattern spacing
hu: Alap mintázatának térköze

en: Basic Info
hu: Alapinformáció

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Bed
hu: Asztal

en: Bed Leveling
hu: Asztalszintezés

en: Bed Shape
hu: Asztal alakja

en: Bed adhension
hu: Asztalra tapadás

en: Bed exclude area
hu: Asztal kizárási terület

en: Bed temperature
hu: Asztalhőmérséklet

en: Bed temperature difference
hu: Asztalhőmérséklet különbség

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
hu: Az asztal hőmérséklete a kezdőréteg kivételével. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Cool Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
hu: Az asztal hőmérséklete a kezdeti réteg kivételével. A 0 érték azt jelenti, hogy a szál nem támogatja az Engineering Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the High Temp Plate
hu: Az asztal hőmérséklete a kezdeti réteg kivételével. A 0 érték azt jelenti, hogy a szál nem támogatja a High Temp Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature of other layer is lower than bed temperature of initial layer for more than %d degree centigrade.
    This may cause model broken free from build plate during printing
hu: A többi réteg asztalhőmérséklete több mint %d Celsius-fokkal alacsonyabb, mint a kezdőréteg hőmérséklete.
    Ez azt okozhatja, hogy a modell a nyomtatás során leválik a tárgyasztalról

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Cool Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Engineering Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the High Temp Plate
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a High Temp Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature when cool plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
hu: Asztalhőmérséklet a hideg tálca használatával. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Cool Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature when engineering plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
hu: Asztalhőmérséklet a mérnöki tálca használatával. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja az Engineering Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature when high temperature plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the High Temp Plate
hu: Asztalhőmérséklet a magas hőmérsékletű tálca használatával. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a High Temp Plate-re történő nyomtatást

en: Bed type
hu: Asztaltípus

en: Bed types supported by the printer
hu: Nyomtató által támogatott asztaltípusok

en: Before layer change G-code
hu: Rétegváltás előtti G-kód

en: Bill of Materials
hu: Alkatrészlista

en: Block supports
hu: Támaszok blokkolása

en: Bottom
hu: Alul

en: Bottom Minimum Shell Thickness
hu: Alsó minimális héjvastagság

en: Bottom Solid Layers
hu: Alsó tömör rétegek

en: Bottom View
hu: Alsó nézet

en: Bottom interface layers
hu: Alsó érintkező rétegek

en: Bottom interface spacing
hu: Alső érintkező réteg térköz

en: Bottom shell layers
hu: Alsó héj rétegek

en: Bottom shell thickness
hu: Alsó héj vastagság

en: Bottom surface
hu: Alsó felület

en: Bottom surface pattern
hu: Alsó felület mintázata

en: Brass
hu: Sárgaréz

en: Bridge
hu: Áthidalás

en: Bridge flow
hu: Áthidalás áramlási sebessége

en: Brim
hu: Perem

en: Brim type
hu: Perem típusa

en: Brim width
hu: Perem szélessége

en: Brim-object gap
hu: Perem-tárgy közötti rés

en: Brush
hu: Ecset

en: Bucket fill
hu: Vödör kitöltés

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: By layer
hu: Rétegenként

en: By object
hu: Tárgyanként

en: CRC check failed
hu: CRC-ellenőrzés sikertelen

en: Calibrate again
hu: Kalibrálja újra

en: Calibrating
hu: Kalibrálás

en: Calibrating AMS...
hu: AMS kalibrálása...

en: Calibrating Micro Lidar
hu: Micro Lidar kalibrálása

en: Calibrating extrusion
hu: Extrudálás kalibrálása

en: Calibrating extrusion flow
hu: Anyagáramlás kalibrálása

en: Calibrating the micro lida
hu: Micro Lidar kalibrálása

en: Calibration
hu: Kalibrálás

en: Calibration Flow
hu: Kalibrációs anyagáramlás

en: Calibration program
hu: Kalibrációs program

en: Camera
hu: Kamera

en: Camera Angle - Left side
hu: Kameranézet - Bal oldal

en: Camera Angle - Right side
hu: Kameranézet - Jobb oldal

en: Camera view - Behind
hu: Kameranézet - Hátulról

en: Camera view - Bottom
hu: Kameranézet - Alulról

en: Camera view - Default
hu: Kameranézet - Alapértelmezett

en: Camera view - Front
hu: Kameranézet - Elölről

en: Camera view - Top
hu: Kameranézet - Felülről

en: Can not add models when in preview mode!
hu: Előnézeti módban nem lehet modelleket hozzáadni!

en: Can not print multiple filaments which have large difference of temperature together. Otherwise, the extruder and nozzle may be blocked or damaged during printing
hu: Nem nyomtathatsz több, nagy hőmérséklet-különbséggel rendelkező filamentet egyidőben. Ellenkező esetben az extruder és a fúvóka eltömődhet vagy megsérülhet nyomtatás közben

en: Can't apply when proccess preview.
hu: Nem használható folyamat előnézetben.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancel calibration
hu: Kalibrálás megszakítása

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Cannot send the print task when the upgrade is in progress
hu: Nem küldhetsz nyomtatási feladatot a nyomtatóra, amikor frissítés van folyamatban

en: Capabilities
hu: Képességek

en: Change Filament
hu: Filament csere

en: Change filament
hu: Filament csere

en: Change filament G-code
hu: Filament csere G-kód

en: Change these settings automatically? 
    Yes - Change these settings and enable spiral mode automatically
    No  - Give up using spiral mode this time
hu: Automatikusan megváltoztatod ezeket a beállításokat?
    Igen  - Módosítsa ezeket a beállításokat, és automatikusan engedélyezze a spirál mód használatát
    Nem - Ne használja a spirál módot ez alkalommal

en: Change type
hu: Típus megváltoztatása

en: Changing application language
hu: Alkalmazás nyelvének megváltoztatása

en: Changing filament
hu: Filament váltása

en: Changing the region will log out your account.
hu: A régió megváltoztatásával a fiókod kijelentkezik.

en: Check for Update
hu: Frissítés keresése

en: Checking extruder temperature
hu: Extruder hőmérsékletének ellenőrzése

en: Checking support necessity
hu: Támasz szükségességének ellenőrzése

en: China
hu: Kína

en: Choose a file to import bed texture from (PNG/SVG):
hu: Válassz egy fájlt az asztal textúrájának importálásához (PNG/SVG):

en: Choose an AMS slot then press "Load" or "Unload" button to automatically load or unload filiament.
hu: Válassz egy AMS rekeszt, majd nyomd meg a "Load" vagy "Unload" gombot a filament automatikus be- vagy kitöltéséhez.

en: Choose an STL file to import bed model from:
hu: Válassz egy STL fájlt az asztal textúrájának importálásához:

en: Choose an STL file to import bed shape from:
hu: Válassz egy STL fájlt az asztal alakjának importálásához (PNG/SVG):

en: Choose filament
hu: Válassz filamentet

en: Choose files
hu: Fájlok kiválasztása

en: Choose one file (3mf):
hu: Válassz ki egy fájlt (3mf):

en: Choose part type
hu: Alkatrésztípus kiválasztása

en: Circle
hu: Kör

en: Circular
hu: Kör

en: Cleaning nozzle tip
hu: Fúvóka hegyének tisztítása

en: Click the icon to edit color painting of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum színfestésének szerkesztéséhez

en: Click the icon to edit support painting of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum támasz festésének szerkesztéséhez

en: Click the icon to reset all settings of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum összes beállításának visszaállításához

en: Click the icon to toggle printable property of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum nyomtatható tulajdonságának módosításához

en: Click the right mouse button to display the full text.
hu: Kattints a jobb egérgombbal a teljes szöveg megjelenítéséhez.

en: Click to download new version in default browser: %s
hu: Kattints az új verzió letöltéséhez az alapértelmezett böngészőben: %s

en: Click to drop current modify and reset to saved value.
hu: Kattints a gombra az aktuális módosítás elvetéséhez és a mentett értékre való visszaállításhoz.

en: Click to edit preset
hu: Kattints a beállítás szerkesztéséhez

en: Click to pick filament color
hu: Kattints a filament szín kiválasztásához

en: Click to reset current value and attach to the global value.
hu: Kattints ide az érték visszaállításához és a globális érték használatához.

en: Clone
hu: Klónozás

en: Clone copies of selections
hu: A kijelölések klónmásolatai

en: Clone selected
hu: Kijelölt klónozása

en: Close
hu: Bezárás

en: Close all cooling fan for the first certain layers. Cooling fan of the first layer used to be closed to get better build plate adhesion
hu: Kikapcsolja a hűtést a megadott első pár rétegnél. A hűtés kikapcsolása segítheti a jobb tárgyasztalhoz való tapadást

en: Closing Application while some presets are modified.
hu: Alkalmazás bezárása egyes beállítások módosítása közben.

en: Cloud service connection failed. Please try again.
hu: A felhőszolgáltatáshoz való csatlakozás sikertelen. Kérjük, próbáld újra.

en: Collapse/Expand the sidebar
hu: Az oldalsáv összecsukása/kinyitása

en: Color
hu: Szín

en: Color Painting
hu: Színfestés

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: Color change
hu: Színváltás

en: Color painting
hu: Színfestés

en: Colour
hu: Szín

en: Common
hu: Gyakori

en: Compare presets
hu: Beállítások összehasonlítása

en: Compatible machine
hu: Kompatibilis gép

en: Compatible machine condition
hu: Kompatibilis gépállapot

en: Compatible process profiles
hu: Kompatibilis folyamatprofilok

en: Compatible process profiles condition
hu: Kompatibilis folyamatprofil állapot

en: Completed
hu: Befejezve

en: Concentric
hu: Koncentrikus

en: Cone
hu: Kúp

en: Configuration can update now.
hu: A konfiguráció már frissíthető.

en: Configuration file "%1%" was loaded, but some values were not recognized.
hu: A(z) "%1%" konfigurációs csomag betöltődött, de néhány értéket nem sikerült felismerni.

en: Configuration incompatible
hu: Nem kompatibilis konfiguráció

en: Configuration package changed
hu: Konfigurációs csomag megváltozott

en: Configuration package updated to
hu: Konfigurációs csomag frissítve a következőre

en: Configuration package was loaded, but some values were not recognized.
hu: A konfigurációs csomag betöltődött, de néhány értéket nem sikerült felismerni.

en: Configuration update
hu: Konfiguráció frissítés

en: Configuration updates
hu: Konfiguráció frissítések

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Connect failed [%d]!
hu: Connection failed [%d]!

en: ConnectPrinter(LAN)
hu: Nyomtató csatlakoztatása (LAN)

en: Connecting to server
hu: Csatlakozás a szerverhez

en: Connecting...
hu: Csatlakozás...

en: Contour of object will be grown or shrunk in XY plane by the configured value. Positive value makes contour bigger. Negative value makes contour smaller. This function is used to adjust size slightly when the object has assembling issue
hu: Az objektum körvonala az XY síkban a beállított értékkel növekszik vagy zsugorodik. Pozitív érték esetén a kontúr nagyobb lesz, negatív érték esetén kisebb. Ez a funkció a méret kismértékű módosítására szolgál, ha a kinyomtatott tárggyal összeszerelési problémák akadnak

en: Control
hu: Vezérlés

en: Convert Unit
hu: Mértékegység átváltása

en: Convert from inch
hu: Átváltás hüvelykről

en: Convert from meter
hu: Átváltás méterről

en: Convert the units of model
hu: Modell mértékegységének átváltása

en: Cooling
hu: Hűtés

en: Cooling for specific layer
hu: Hűtés a megadott rétegtől

en: Cooling overhang threshold
hu: Túlnyúlás hűtésének küszöbértéke

en: Copies of the selected object
hu: Kijelölt objektum másolatai

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy selection to clipboard
hu: Kijelölés másolása a vágólapra

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Copying of file %1% to %2% failed: %3%
hu: %1% fájl másolása sikertelen a következő helyre: %2% Hiba: %3%

en: Cost
hu: Költség

en: Cover
hu: Lefedés

en: Cover the top contact layer of the supports with loops. Disabled by default.
hu: Lefedi a támasz felső érintkező rétegét körökkel. Alapértelmezés szerint letiltva.

en: Creating a new project
hu: Új projekt létrehozása

en: Critical error
hu: Kritikus hiba

en: Ctrl + Mouse wheel
hu: Ctrl + Egérgörgő

en: Ctrl+Any arrow
hu: Ctrl+Bármelyik nyílgomb

en: Ctrl+Left mouse button
hu: Ctrl+Bal egérgomb

en: Ctrl+Mouse wheel
hu: Ctrl+Egérgörgő

en: Cube
hu: Kocka

en: Cubic
hu: Kockás

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom G-code
hu: Egyedi G-kód

en: Custom supports and color painting were removed before repairing.
hu: Az egyedi támaszok és a színfestés eltávolításra került a javítást előtt.

en: Cut
hu: Vágás

en: Cut filament
hu: Filament vágása

en: Cut selection to clipboard
hu: Kijelölés kivágása a vágólapra

en: Cut to parts
hu: Részekre darabolás

en: Cylinder
hu: Henger

en: DEBUG settings have saved successfully!
hu: DEBUG beállítások sikeresen elmentve!

en: Deadzone:
hu: Tiltott zóna:

en: Debug Info
hu: Hibakeresési infó

en: Debug level
hu: Hibakeresés szintje

en: Decimate ratio
hu: Csökkentési arány

en: Decrease this value slightly(for example 0.9) to reduce the amount of material for bridge, to improve sag
hu: Csökkentsd kicsit ezt az értéket (például 0,9-re), hogy ezzel csökkentsd az áthidaláshoz használt anyag mennyiségét, és a megereszkedést

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default View
hu: Alapértelmezett nézet

en: Default filament profile
hu: Alapértelmezett filament profil

en: Default filament profile when switch to this machine profile
hu: Alapértelmezett filament profil, ha erre a gép profilra váltasz

en: Default line width if some line width is set to be zero
hu: Alapértelmezett vonalszélesség, ha valamilyen vonalszélesség nullára van állítva

en: Default process profile
hu: Alapértelmezett folyamat profil

en: Default process profile when switch to this machine profile
hu: Alapértelmezett folyamat profil, ha erre a gép profilra váltasz

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete All
hu: Összes törlése

en: Delete all
hu: Összes törlése

en: Delete objects, parts, modifiers
hu: Objektumok, tárgyak, módosítók törlése

en: Delete selected
hu: Kijelölt törlése

en: Delete the selected object
hu: Kiválasztott objektum törlése

en: Delete this preset
hu: Ezen beállítás törlése

en: Deletes all objects
hu: Töröl minden objektumot

en: Deletes the current selection
hu: Törli a jelenlegi kiválasztást

en: Deleting the last solid part is not allowed.
hu: Az utolsó szilárd rész törlése nem megengedett.

en: Density
hu: Sűrűség

en: Density of internal sparse infill, 100% means solid throughout
hu: Ez a belső ritkás kitöltés sűrűsége. A 100%% azt jelenti, hogy az objektum végig tömör lesz.

en: Density of the first raft or support layer
hu: Az első tutaj vagy támasz réteg sűrűsége

en: Deretraction Speed
hu: Betöltési sebesség

en: Description:
hu: Leírás:

en: Deselect all
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Deselects all objects
hu: Megszünteti az összes objektum kijelölését

en: Detached
hu: Különálló

en: Detail level
hu: Részletesség szintje

en: Detail.
hu: Több

en: Detect narrow internal solid infill
hu: Keskeny belső szilárd kitöltés felismerése

en: Detect overhang wall
hu: Túlnyúló fal felismerése

en: Detect the overhang percentage relative to line width and use different speed to print. For 100%% overhang, bridge speed is used.
hu: Felismeri a túlnyúlás százalékos arányát a vonalszélességhez viszonyítva, és más sebességet használ. A 100%%-os túlnyúlás esetén az áthidaláshoz beállított sebességet használja.

en: Detect thin wall
hu: Vékony fal felismerése

en: Detect thin wall which can't contain two line width. And use single line to print. Maybe printed not very well, because it's not closed loop
hu: Felismeri a vékony falat, amit nem lehet két vonalnyi szélességgel nyomtatni, és egyetlen vonallal nyomtatja

en: Detour and avoid to travel across wall which may cause blob on surface
hu: Kerülje a falon keresztül való áthaladást, ami nyomot hagyhat a felületen

en: Develop mode
hu: Fejlesztői mód

en: Device
hu: Nyomtató

en: Diameter
hu: Átmérő

en: Diameter of nozzle
hu: Fúvóka átmérője

en: Diameter of the print bed. It is assumed that origin (0,0) is located in the center.
hu: A tárgyasztal átmérője. Feltételezzük, hogy az origó (0,0) középen van.

en: Discard
hu: Elvetés

en: Discard or Keep changes
hu: Változások elvetése vagy megtartása

en: Discribe how long the nozzle will move along the last path when retracting
hu: Megszabja, hogy a fúvóka visszahúzáskor mekkora távot mozog az utolsó útvonalán

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Distance from model to the outermost brim line
hu: A modell és a legkülső peremvonal közötti távolság

en: Distance from skirt to brim or object
hu: A szoknyától a peremig vagy tárgyig mért távolság

en: Distance of the 0,0 G-code coordinate from the front left corner of the rectangle.
hu: A 0,0 G-kód koordinátájának távolsága a téglalap bal első sarkától.

en: Divide by zero
hu: Nullával való osztás

en: Do you want to continue?
hu: Szeretnéd folytatni?

en: Do you want to save changes to "%1%"?
hu: Szeretnéd elmenteni "%1%" változásait?

en: Don't create support on model surface, only on build plate
hu: Nem generál támaszt a modell felületén, csak a tárgyasztalon

en: Don't retract when the travel is in infill area absolutely. That means the oozing can't been seen. This can reduce times of retraction for complex model and save printing time, but make slicing and G-code generating slower
hu: Nem történik visszahúzás, amikor a fej csak kitöltés felett halad el, mert az itt történő szivárgás egyébként sem látható.
    Ez az opció lerövidítheti a nyomtatási időt a visszahúzások csökkentésével komplex modelleknél, de egyúttal lassabbá teszi a szeletelést és a G-kód generálást

en: Don't save
hu: Ne mentsd

en: Don't show again
hu: Ne mutasd újra

en: Don't support bridges
hu: Ne támassza alá az áthidalásokat

en: Don't support the whole bridge area which make support very large. Bridge usually can be printing directly without support if not very long
hu: Nem támasztja alá az áthidalásokat, ezáltal támaszanyagot spórolva. Az áthidalások általában támasz nélkül is jól nyomtathatók, ha nem túl hosszúak

en: Download
hu: Letöltés

en: Download failed
hu: Letöltés sikertelen

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Downloading failed.
hu: Letöltés sikertelen.

en: Downloading...
hu: Letöltés...

en: Drop project file
hu: Projekt fájl elvetése

en: Edge detection
hu: Élek felismerése

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit preset
hu: Beállítás módosítása

en: Edit print parameters for a single object
hu: Nyomtatási paraméterek szerkesztése egy objektumhoz

en: Elephant foot compensation
hu: Elefántláb kompenzáció

en: Empty
hu: Üres

en: Empty layers around bottom are replaced by nearest normal layers.
hu: Az alsó üres rétegeket a legközelebbi normál rétegek váltják fel.

en: Enable
hu: Engedélyezve

en: Enable rotation
hu: Forgatás engedélyezése

en: Enable support
hu: Támasz engedélyezése

en: Enable support generation.
hu: Engedélyezi a támasz generálását.

en: Enable this option if machine has auxiliary part cooling fan
hu: Engedélyezd ezt az opciót, ha a gép rendelkezik kiegészítő tárgyhűtő ventilátorral

en: Enable this option to optimize part cooling fan speed for overhang and bridge to get better cooling
hu: Engedélyezd ezt az opciót a tárgyhűtő ventilátor fordulatszámának optimalizálásához a jobb hűtés érdekében túlnyúlásoknál és áthidalásoknál

en: Enable this option to slow printing down for different overhang degree
hu: Engedélyezd ezt az opciót a nyomtatási sebesség lassításához különböző túlnyúlási szögeknél

en: Enable this option to slow printing speed down to make the final layer time not shorter than the layer time threshold in "Max fan speed threshold", so that layer can be cooled for longer time. This can improve the cooling quality for needle and small details
hu: Engedélyezd ezt az opciót a nyomtatási sebesség lassításához, hogy a rétegidő ne lehessen kevesebb, mint a "Max. ventilátor fordulatszám"-nál megadott küszöbérték.
    Ezáltal a rétegnek több ideje marad visszahűlni és javulhat a kisebb részletek nyomtatási minősége

en: Enable this to add line number(Nx) at the beginning of each G-Code line
hu: Ha engedélyezed ezt a beállítást, minden G-kód sor elejére sorszám (Nx) kerül.

en: Enable this to enable the camera on printer to check the quality of first layer
hu: Engedélyezd ezt az opciót, hogy a nyomtató kamerája ellenőrizze az első réteg minőségét

en: Enable this to get a G-code file which has G2 and G3 moves. And the fitting tolerance is same with resolution
hu: Engedélyezd ezt az opciót, hogy olyan G-kódot kapj, amiben G2 és G3 mozgások vannak

en: End G-code
hu: Befejező G-kód

en: End G-code when finish the printing of this filament
hu: Befejező G-kód a filament nyomtatásának befejezésekor

en: End G-code when finish the whole printing
hu: Befejező G-kód az egész nyomtatás befejezésekor

en: Enforce supports
hu: Támaszok kényszerítése

en: Enter new name
hu: Adj meg egy új nevet

en: Erase
hu: Törlés

en: Erase all painting
hu: Minden festés törlése

en: Error
hu: Hiba

en: Error in zip archive
hu: Hiba a zip fájlban

en: Error loading shaders
hu: Hiba a shaderek betöltésében

en: Error occurs while loading G-code file
hu: Hiba a G-kód betöltésének során

en: Error!
hu: Hiba!

en: Error! Invalid model
hu: Hiba! Érvénytelen modell

en: Error! Unable to create thread!
hu: Hiba. Nem sikerült létrehozni a szálat.

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error: %1$d non-manifold edge. | Error: %1$d non-manifold edges.
hu[0]: Hiba: %1$d hibás él.
hu[1]: Hiba: %1$d hibás él.

en: Error: Please close all toolbar menus first
hu: Hiba: Kérjük, először zárd be az összes eszköztár menüt

en: Estimated time
hu: Becsült idő

en: Europe
hu: Európa

en: Exception
hu: Kivétel

en: Exit %s
hu: Kilépés %s

en: Expand all raft layers in XY plane
hu: Összes tutaj réteg kiterjesztése az XY síkban

en: Expand the first raft or support layer to improve bed plate adhesion
hu: This expands the first raft or support layer to improve bed adhesion.

en: Explosion Ratio
hu: Robbantási arány

en: Export
hu: Exportálás

en: Export &Toolpaths as OBJ
hu: Szerszámút exportálása OBJ-ként

en: Export 3MF
hu: 3MF exportálása

en: Export G-code
hu: G-kód exportálása

en: Export STL file:
hu: STL fájl exportálása:

en: Export Settings
hu: Beállítások exportálása

en: Export all objects as STL
hu: Összes objektum exportálása STL-ként

en: Export as STL
hu: Exportálás STL-ként

en: Export current plate as G-code
hu: Jelenlegi tálca exportálása G-kódként

en: Export project as 3MF.
hu: Projekt exportálása 3MF formátumban.

en: Export result
hu: Export Result

en: Export settings to a file.
hu: Beállítások exportálása egy fájlba.

en: Export toolpaths as OBJ
hu: Szerszámút exportálása OBJ-ként

en: Exporting 3mf file failed
hu: 3MF fájl exportálása sikertelen

en: Exporting G-code
hu: G-kód exportálása

en: Exporting objects
hu: Objektumok exportálása

en: Exporting.
hu: Exportálás.

en: Extra high
hu: Extra magas

en: Extra low
hu: Extra alacsony

en: Extruder Color
hu: Extruder szín

en: Extruder offset
hu: Extruder offszet

en: Extruders
hu: Extruderek

en: Extruders count
hu: Extruderek száma

en: Extrusion Width
hu: Extrudálási szélesség

en: Face recognition
hu: Arcfelismerés

en: Failed loading file "%1%". An invalid configuration was found.
hu: Nem sikerült betölteni "%1%" fájlt. Érvénytelen konfiguráció.

en: Failed loading objects.
hu: Nem sikerült betölteni az objektumokat.

en: Failed processing of the filename_format template.
hu: Nem sikerült feldolgozni a fájlnév_formátum sablont.

en: Failed to calculate line width of %1%. Can not get value of "%2%"
hu: Nem sikerült kiszámítani %1% vonalszélességét. “%2%” értéke nem érhető el

en: Failed to connect to the printer
hu: Nem sikerült csatlakozni a nyomtatóhoz

en: Failed to connect to the server
hu: Nem sikerült csatlakozni a szerverhez

en: Failed to generate gcode for invalid custom G-code.
hu: Nem sikerült a G-kód generálása érvénytelen egyedi G-kód miatt.

en: Failed to get ticket
hu: Nem sikerült jegyet szerezni

en: Failed to initialize the WinRT library.
hu: Nem sikerült a WinRT könyvtár inicializálása.

en: Failed to log out.
hu: Sikertelen kijelentkezés.

en: Failed to repair folowing model object | Failed to repair folowing model objects
hu[0]: Nem sikerült megjavítani a következő modellt
hu[1]: Nem sikerült megjavítani a következő modelleket

en: Failed to save gcode file.
    Error message: %1%.
    Source file %2%.
hu: Nem sikerült elmenteni a G-kód fájlt.
    Hibaüzenet: %1%.
    Forrás fájl: %2%.

en: Failed to start printing job
hu: Nem sikerült elindítani a nyomtatási feladatot

en: Failed uploading print file
hu: Sikertelen nyomtatási fájl feltöltés

en: Failure of bind
hu: Sikertelen párosítás

en: Failure of printer login
hu: Sikertelen bejelentkezés a nyomtatóra

en: Fan Speed
hu: Ventilátor fordulatszám

en: Fan Speed (%)
hu: Ventilátor fordulatszám (%)

en: Fan speed
hu: Ventilátor fordulatszám

en: Fan speed for overhang
hu: Ventilátor fordulatszám túlnyúlásnál

en: Fatal
hu: Súlyos

en: Fatal error
hu: Súlyos hiba

en: Fatal error, exception catched: %1%
hu: Súlyos hiba, a következő kivételt találtuk: %1%

en: Filament Changes
hu: Filamentcserék

en: Filament Settings
hu: Filament beállítások

en: Filament change times
hu: Filamentcserék száma

en: Filament changes
hu: Filamentcserék

en: Filament count exceeds the maximum number that painting tool supports. only the first %1% filaments will be available in painting tool.
hu: A filamentek száma meghaladja a festés által támogatott maximális mennyiséget. Csak az első %1% filament lesz használható a festéshez.

en: Filament density. For statistics only
hu: Filament sűrűsége. Csak statisztikákhoz kerül felhasználásra

en: Filament diameter is used to calculate extrusion in gcode, so it's important and should be accurate
hu: A filament átmérő a G-kódban az extrudálás kiszámításához szükséges, ezért fontos, hogy pontos legyen

en: Filament end G-code
hu: Filament befejező G-kód

en: Filament load time
hu: Filament betöltési idő

en: Filament price. For statistics only
hu: Filament költsége. Csak statisztikákhoz kerül felhasználásra

en: Filament settings
hu: Filament beállítások

en: Filament start G-code
hu: Filament kezdő G-kód

en: Filament to print internal sparse infill.
hu: Filament a belső ritkás kitöltésekhez.

en: Filament unload time
hu: Filament kitöltési idő

en: Filaments
hu: Filamentek

en: Filaments to AMS slots mappings have been established. You can click a filament above to change its mapping AMS slot
hu: Megtörtént a filamentek AMS férőhelyekhez való kiosztása. Kattints egy fenti filamentre az AMS kiosztás megváltoztatásához

en: File
hu: Fájl

en: File is missing
hu: Hiányzik a fájl

en: Filename format
hu: Fájlnév formátum

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Fix model
hu: Model javítása

en: Floating reserved operand
hu: Lebegőpontos foglalt operandus

en: Flow
hu: Anyagáramlás

en: Flow Calibration
hu: Anyagáramlás kalibráció

en: Flow ratio
hu: Anyagáramlás

en: Flush into objects' infill
hu: Öblítés a tárgyak kitöltésébe

en: Flush into objects' support
hu: Öblítés a tárgyak támaszába

en: Flush into this object
hu: Öblítés ebbe a tárgyba

en: Flush multiplier
hu: Öblítési szorzó

en: Flush options
hu: Öblítési lehetőségek

en: Flushing volume (mm³) for each filament pair.
hu: Egyes filamentpárok tiszítási mennyisége (mm³).

en: Flushing volumes
hu: Tisztítási mennyiségek

en: Flushing volumes for filament change
hu: Filament csere tiszítási mennyisége

en: Following line %s contains reserved keywords.
    Please remove it, or will beat G-code visualization and printing time estimation. | Following lines %s contain reserved keywords.
    Please remove them, or will beat G-code visualization and printing time estimation.
hu[0]: A következő sor foglalt kulcsszavakat tartalmaz: %s.
    Kérjük, távolítsd el, vagy különben problémát fog okozni a G-kód megjelenítésében és a nyomtatási idő becslésében.
hu[1]: A következő sorok foglalt kulcsszavakat tartalmaz: %s.
    Kérjük, távolítsd el, vagy különben problémát fog okozni a G-kód megjelenítésében és a nyomtatási idő becslésében.

en: Following model object has been repaired | Following model objects have been repaired
hu[0]: A következő modell sikeresen megjavítva
hu[1]: A következő modellek sikeresen megjavítva

en: Following preset will be deleted too. | Following presets will be deleted too.
hu[0]: A következő beállítás szintén törlődni fog.
hu[1]: A következő beállítások szintén törlődni fognak.

en: For "%1%", add "%2%" as a new preset
hu: Ehhez: "%1%", add hozzá "%2%"-t új beállításként

en: For "%1%", change "%2%" to "%3%"
hu: Ehhez: "%1%", változtasd meg "%2%"-t erre: "%3%"

en: Force a retraction when changes layer
hu: Kényszeríti a visszahúzást minden rétegváltáskor

en: Force cooling for overhang and bridge
hu: Hűtés kényszerítése túlnyúlásoknál és áthidalásoknál

en: Force part cooling fan to be this speed when printing bridge or overhang wall which has large overhang degree. Forcing cooling for overhang and bridge can get better quality for these part
hu: A nagy túlnyúlású áthidalások vagy túlnyúló falak nyomtatásakor a tárgyhűtő ventilátor kényszerítve lesz, hogy ezt a fordulatszámot használja. A túlnyúlások és áthidalások hűtésének kikényszerítésével jobb minőség érhető el ezeken a részeken.

en: Frequent
hu: Gyakori

en: From
hu: Ettől:

en: Front
hu: Elöl

en: Front View
hu: Előlnézet

en: Full fan speed at layer
hu: Teljes ventilátor fordulatszám ennél a rétegnél

en: Fuzzy Skin
hu: Barázdált felület

en: Fuzzy skin point distance
hu: Fuzzy skin pontok távolsága

en: Fuzzy skin thickness
hu: Fuzzy skin vastagsága

en: G-code files can not be loaded with models together!
hu: A G-code fájlokat nem lehet a modellekkel együtt betölteni!

en: G-code flavor
hu: G-kód változat

en: G-code loading
hu: G-code betöltése

en: G-code output
hu: G-kód kimenet

en: G-code path is genereated after simplifing the contour of model to avoid too much points and gcode lines in gcode file. Smaller value means higher resolution and more time to slice
hu: A G-kód útvonal a modell kontúrjának egyszerűsítése után jön létre, hogy elkerüljük a túl sok sort a G-kód fájlban. A kisebb érték nagyobb felbontást és több időt jelent a szeletelésnél

en: Gap Fill
hu: Hézagok kitöltése

en: Gap fill
hu: Hézagok kitöltése

en: Gap infill
hu: Réskitöltés

en: Gcode path overlap
hu: G-kód útvonal átfedés

en: General
hu: Általános

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Generating G-code
hu: G-kód generálása

en: Generating G-code: layer %1%
hu: G-kód generálása: %1% réteg

en: Generating geometry index data
hu: Geometriai index adatok generálása

en: Generating geometry vertex data
hu: Geometriai vertex adatok generálása

en: Generating infill regions
hu: Kitöltési területek generálása

en: Generating infill toolpath
hu: Kitöltési szerszámút generálás

en: Generating skirt & brim
hu: Szoknya & perem generálása

en: Generating support
hu: Támaszok generálása

en: Generating walls
hu: Falak generálása

en: Generic
hu: Általános

en: Global
hu: Globális

en: Global shortcuts
hu: Globális gyorsbillentyűk

en: Goto download page.
hu: Látogass el a letöltési oldalra.

en: Grid
hu: Rács

en: Group Operations
hu: Csoportos műveletek

en: Hardened steel
hu: Edzett acél

en: Heatbed preheating
hu: Asztal előfűtése

en: Heating hotend
hu: Hotend fűtése

en: Height Range
hu: Magasságtartomány

en: Height of initial layer. Making initial layer height to be thick slightly can improve build plate adhension
hu: Kezdőréteg magassága. A vastagabb kezdőréteg javíthatja a tárgy asztalhoz való tapadását

en: Height range
hu: Magasságtartomány

en: Height to lid
hu: Magasság a fedélig

en: Height to rod
hu: Magasság a rúdig

en: Help
hu: Segítség

en: High
hu: Magas

en: Highlight faces according to overhang angle.
hu: Felületek kiemelése a túlnyúlási szögnek megfelelően.

en: Highlight overhang areas
hu: Túlnyúló területek kiemelése

en: Holes of object will be grown or shrunk in XY plane by the configured value. Positive value makes holes bigger. Negative value makes holes smaller. This function is used to adjust size slightly when the object has assembling issue
hu: A tárgy furatai az XY síkban a beállított értékkel nőnek vagy zsugorodnak. Pozitív érték esetén a furatok nagyobbak lesznek, míg a negatív értéktől kisebbek.
    Ez a funkció a méret kismértékű módosítására szolgál, ha a tárgy összeszerelése során probléma merül fel

en: Home page and daily tips
hu: Kezdőoldal és napi tippek

en: Homing toolhead
hu: Nyomtatófej alaphelyzetbe mozgatása

en: Honeycomb
hu: Méhsejt

en: Horizontal slider - Move active thumb Left
hu: Vízszintes csúszka - Az aktív csúszka balra mozgatása

en: Horizontal slider - Move active thumb Right
hu: Vízszintes csúszka - Az aktív csúszka jobbra mozgatása

en: Host Setting
hu: Host beállítás

en: Identifying build plate type
hu: Tárgyasztal azonosítása

en: If enable this setting, part cooling fan will never be stoped and will run at least at minimum speed to reduce the frequency of starting and stoping
hu: Ezen beállítás engedélyezése esetén a tárgyhűtő ventilátor soha nem áll le, és legalább a minimális fordulatszámon fog járni, hogy csökkentse az indítás és leállítás gyakoriságát

en: If enabled, bridges are more reliable, can bridge longer distances, but may look worse. If disabled, bridges look better but are reliable just for shorter bridged distances.
hu: Ha engedélyezve van, az áthidalások megbízhatóbbak, nagyobb távolságokat tudnak áthidalni, de rosszabbul nézhetnek ki.
    Ha ki van kapcsolva, az áthidalások jobban néznek ki, de csak a rövidebb áthidalt távolságokon megbízhatóak.

en: If enabled, sets OrcaSlicer as default application to open .3mf files
hu: Ha engedélyezve van, a BambuStudio-t állítja be alapértelmezett alkalmazásként a .3mf fájlok megnyitásához

en: If enabled, sets OrcaSlicer as default application to open .step files
hu: Ha engedélyezve van, a BambuStudio-t állítja be alapértelmezett alkalmazásként a .step fájlok megnyitásához

en: If enabled, sets OrcaSlicer as default application to open .stl files
hu: Ha engedélyezve van, a BambuStudio-t állítja be alapértelmezett alkalmazásként az .stl fájlok megnyitásához

en: If first selected item is a part, the second one should be part in the same object.
hu: Ha az első kiválasztott elem egy tárgy, akkor a másodiknak is tárgynak kell lennie.

en: If first selected item is an object, the second one should also be object.
hu: Ha az első kiválasztott elem egy objektum, akkor a másodiknak is objektumnak kell lennie.

en: Illegal instruction
hu: Érvénytelen utasítás

en: Imperial
hu: Angolszász

en: Import 3mf file failed
hu: 3mf fájl importálása sikertelen

en: Import geometry only
hu: Csak a geometria importálása

en: Incompatible 3mf
hu: Nem kompatibilis 3mf

en: Incompatible presets
hu: Nem kompatibilis beállítások

en: Independent support layer height
hu: Független támasz rétegmagassága

en: Infill
hu: Kitöltés

en: Infill area is enlarged slightly to overlap with wall for better bonding. The percentage value is relative to line width of sparse infill
hu: Ez lehetővé teszi, hogy a kitöltési terület kissé nagyobb legyen, nagyobb átfedést biztosítva a falakkal a jobb kapcsolódás érdekében. A százalékos érték a ritkás kitöltés vonalszélességéhez viszonyított érték.

en: Infill combination
hu: Kitöltés összevonása

en: Infill density(%)
hu: Kitöltési sűrűség (%)

en: Infill direction
hu: Kitöltés iránya

en: Infill/Wall overlap
hu: Kitöltés/fal átfedés

en: Info
hu: Infó

en: Initial layer
hu: Kezdőréteg

en: Initial layer bed temperature
hu: Első réteg asztalhőmérséklete

en: Initial layer density
hu: Első réteg sűrűsége

en: Initial layer expansion
hu: First layer expansion

en: Initial layer height
hu: Kezdő rétegmagasság

en: Initial layer infill
hu: Kezdőréteg kitöltése

en: Initial layer nozzle temperature
hu: Az első réteg fúvóka hőmérséklete

en: Initial layer speed
hu: Kezdőréteg sebessége

en: Initialize failed (No Device)!
hu: Sikertelen inicializálás (Nincs eszköz)!

en: Initializing...
hu: Inicializálás…

en: Inner wall
hu: Belső fal

en: Input access code
hu: Add meg a hozzáférési kódot

en: Insertion update
hu: Frissítés

en: Inspecting first layer
hu: Első réteg vizsgálata

en: Install failed
hu: Sikertelen telepítés

en: Installing
hu: Telepítés

en: Integration failed.
hu: Az integráció nem sikerült.

en: Integration was successful.
hu: Az integráció sikeres volt.

en: Interface pattern
hu: Érintkező felület mintázata

en: Interface use loop pattern
hu: Hurokminta felület

en: Internal solid infill
hu: Belső szilárd kitöltés

en: Invalid data
hu: Érvénytelen adat

en: Invalid file format.
hu: Érvénytelen fájl formátum.

en: Invalid format. Expected vector format: "%1%"
hu: Érvénytelen formátum. Elvárt vektor formátum: "%1%"

en: Invalid name, the following characters are not allowed:
hu: Érvénytelen név, a következő karakterek nem megengedettek:

en: Invalid number
hu: Érvénytelen szám

en: Invalid numeric.
hu: Érvénytelen számjegy.

en: Ironing
hu: Vasalás

en: Ironing Type
hu: Vasalás típusa

en: Ironing flow
hu: Vasalás áramlási sebesség

en: Ironing is using small flow to print on same height of surface again to make flat surface more smooth. This setting controls which layer being ironed
hu: A vasalás kis anyagáramlás használatával kisimítja a sík felületeket. Ez a beállítás szabályozza, hogy mely rétegeknél történik meg a vasalás.

en: Ironing line spacing
hu: Vasalási vonalak közötti távolság

en: Ironing speed
hu: Vasalás sebessége

en: Is it %s%% or %s %s?
    YES for %s%%, 
    NO for %s %s.
hu: %s%% vagy %s %s?
    IGEN %s%%, 
    NEM %s %s.

en: Jerk limitation
hu: Jerk limitek

en: Jump to
hu: Ugrás ide:

en: Jump to model publish web page
hu: Ugrás a modell közzététele weboldalra

en: Jump to webpage
hu: Ugrás a weboldalra

en: Keep fan always on
hu: Ventilátor mindig bekapcsolva

en: Keep lower part
hu: Alsó rész megtartása

en: Keep the selected options.
hu: Kiválasztott opciók megtartása.

en: Keep upper part
hu: Felső rész megtartása

en: Key 1~9
hu: Számgombok 1-9

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Lamp
hu: Világítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Language selection
hu: Nyelv kiválasztása

en: Lay on face
hu: Felületre fektetés

en: Layer
hu: Réteg

en: Layer Height
hu: Rétegmagasság

en: Layer Height (mm)
hu: Rétegmagasság (mm)

en: Layer change G-code
hu: Rétegváltás G-kód

en: Layer height
hu: Rétegmagasság

en: Layer height cannot exceed nozzle diameter
hu: A rétegmagasság nem lehet nagyobb a fúvóka átmérőjénél.

en: Layer height limits
hu: Rétegmagasság limitek

en: Layer time
hu: Rétegidő

en: Layers
hu: Rétegek

[ctx: Layers]
en: Bottom
hu: Alsó

[ctx: Layers]
en: Top
hu: Felső

en: Left
hu: Bal

en: Left View
hu: Bal nézet

en: Left mouse button
hu: Bal egérgomb

en: Length
hu: Hossz

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: License
hu: Licenc

en: Line
hu: Vonal

en: Line Type
hu: Vonaltípus

en: Line Width
hu: Vonalszélesség

en: Line Width (mm)
hu: Vonalszélesség (mm)

en: Line pattern for internal sparse infill
hu: Ez a belső ritkás kitöltés mintája.

en: Line pattern of bottom surface infill, not bridge infill
hu: Ez az alsó felület kitöltésének mintája, kivéve az áthidalásokat.

en: Line pattern of support
hu: A támasz mintázata.

en: Line pattern of support interface. Default pattern for non-soluble support interface is Rectilinear, while default pattern for soluble support interface is Concentric
hu: A támasz érintkezési felületének vonalmintája. A nem oldható támaszfelület alapértelmezett mintázata egyenes vonalú, míg az oldható támaszfelület alapértelmezett mintázata koncentrikus

en: Line pattern of top surface infill
hu: Ez a felső felület kitöltésének mintája.

en: Line width
hu: Nyomtatott vonal szélessége

en: Line width for top surfaces
hu: Felső felületek vonalszélessége

en: Line width of initial layer
hu: Az első réteg vonalszélessége

en: Line width of inner wall
hu: A belső falak vonalszélessége

en: Line width of internal solid infill
hu: A belső tömör kitöltés vonalszélessége

en: Line width of internal sparse infill
hu: A belső ritkás kitöltés vonalszélessége

en: Line width of outer wall
hu: A külső fal vonalszélessége

en: Line width of support
hu: A támasz vonalszélessége

en: Load Filament
hu: Filament betöltés

en: Load Filament Settings
hu: Filamentbeállítások betöltése

en: Load General Settings
hu: Általános beállítások betöltése

en: Load a model
hu: Modell betöltése

en: Load failed [%d]!
hu: A betöltés sikertelen [%d]!

en: Load filament settings from the specified file list
hu: Filamentbeállítások betöltése a megadott fájllistából

en: Load process/machine settings from the specified file
hu: Folyamat/gépbeállítások betöltése a megadott fájlból

en: Load project
hu: Projekt betöltése

en: Load shape from STL...
hu: Forma betöltése STL-ből...

en: Load these files as a single object with multiple parts?
hu: Betöltöd ezeket a fájlokat több részből álló egyetlen objektumként?

en: Load...
hu: Betöltés...

en: Loading
hu: Betöltés

en: Loading G-codes
hu: G-kódok betöltése

en: Loading a mode view
hu: Mód nézet betöltése

en: Loading configuration
hu: Konfiguráció betöltése

en: Loading current presets
hu: Jelenlegi beállítások betöltése

en: Loading file
hu: Fájl betöltése

en: Loading file: %s
hu: Fájl betöltése: %s

en: Loading repaired objects
hu: Javított objektumok betöltése

en: Loading user preset
hu: Felhasználói beállítás betöltése

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Lock
hu: Lezárás

en: Log Level
hu: Naplózási szint

en: Log in printer
hu: Bejelentkezés a nyomtatóra

en: Log in successful.
hu: Sikeres bejelentkezés.

en: Log out printer
hu: Kijelentkezés a nyomtatóról

en: Log out successful.
hu: Sikeres kijelentkezés.

en: Logging
hu: Naplózás

en: Logging in
hu: Bejelentkezés

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Login Region
hu: Régió

en: Login failed
hu: Sikertelen bejelentkezés

en: Login information expired. Please login again.
hu: A bejelentkezési adatok érvénytelenek. Kérjük, jelentkezz be újra.

en: Low
hu: Alacsony

en: Ludicrous
hu: Őrült

en: M400 pause
hu: M400 szünet

en: Machine
hu: Gép

en: Machine end G-code
hu: Gép befejező G-kód

en: Machine gcode
hu: Gép G-kód

en: Machine limits
hu: Géplimitek

en: Machine start G-code
hu: Gép kezdő G-kód

en: Manual
hu: Manuális

en: Material becomes soft at this temperature. Thus the heatbed cannot be hotter than this tempature
hu: Az anyag ezen a hőmérsékleten meglágyul. Ezért a tárgyasztal hőmérséklete nem lehet ennél magasabb.

en: Max bridge length
hu: Maximum áthidalás hossza

en: Max fan speed threshold
hu: Max. ventilátor fordulatszám

en: Max length of bridges that don't need support. Set it to 0 if you want all bridges to be supported, and set it to a very large value if you don't want any bridges to be supported.
hu: Ez a maximális hossza azoknak az áthidalásoknak, amelyeknek nincs szükségük alátámasztásra. Állítsd 0-ra, ha azt szeretnéd, hogy minden áthidalás alá legyen támasztva, vagy állítsd egy nagyon nagy értékre, ha azt szeretnéd, hogy egyetlen áthidalás se legyen alátámasztva.

en: Max volumetric speed
hu: Max. volumetrikus sebesség

en: Maximum E speed
hu: Maximális E sebesség

en: Maximum X speed
hu: Maximális X sebesség

en: Maximum Y speed
hu: Maximális Y sebesség

en: Maximum Z speed
hu: Maximális Z sebesség

en: Maximum acceleration E
hu: Maximális gyorsulás E

en: Maximum acceleration X
hu: Maximális sebesség  X

en: Maximum acceleration Y
hu: Maximális gyorsulás Y

en: Maximum acceleration Z
hu: Maximális gyorsulás Z

en: Maximum acceleration for extruding
hu: Maximális gyorsulás extrudáláshoz

en: Maximum acceleration for extruding (M204 P)
hu: Maximális gyorsulás extrudáláshoz (M204 P)

en: Maximum acceleration for retracting
hu: Maximális gyorsulás a visszahúzáshoz

en: Maximum acceleration for retracting (M204 R)
hu: Maximális gyorsulás a visszahúzáshoz (M204 R)

en: Maximum acceleration for travel
hu: Maximális gyorsulás a mozgáshoz

en: Maximum acceleration for travel (M204 T)
hu: Maximális gyorsulás a mozgáshoz (M204 T)

en: Maximum acceleration of the E axis
hu: E-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum acceleration of the X axis
hu: X-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum acceleration of the Y axis
hu: Y-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum acceleration of the Z axis
hu: Z-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum jerk E
hu: Maximális jerk E

en: Maximum jerk X
hu: Maximális jerk X

en: Maximum jerk Y
hu: Maximális jerk Y

en: Maximum jerk Z
hu: Maximális jerk Z

en: Maximum jerk of the E axis
hu: Maximális jerk az E tengelyen

en: Maximum jerk of the X axis
hu: Maximális jerk az X tengelyen

en: Maximum jerk of the Y axis
hu: Maximális jerk az Y tengelyen

en: Maximum jerk of the Z axis
hu: Maximális jerk a Z tengelyen

en: Maximum printable height which is limited by mechanism of printer
hu: Ez a maximális nyomtatható magasság, amelyet a nyomtatótér magassága korlátoz.

en: Maximum speed E
hu: Maximális sebesség E

en: Maximum speed X
hu: Maximális sebesség X

en: Maximum speed Y
hu: Maximális sebesség Y

en: Maximum speed Z
hu: Maximális sebesség Z

en: Maybe parts of the object at these height are too thin, or the object has faulty mesh
hu: Az objektum ezen magasságban lévő részei túl vékonyak lehetnek, vagy az objektum hibás hálóval rendelkezik.

en: Media
hu: Média

en: Medium
hu: Közepes

en: Mesh name
hu: Háló neve

en: Metric
hu: Metrikus

en: Min fan speed threshold
hu: Min. ventilátor fordulatszám

en: Min print speed
hu: Min. nyomtatási sebesség

en: Minimal purge on wipe tower
hu: Minimális tisztítás a törlőtoronyban

en: Minimum sparse infill threshold
hu: Ritkás kitöltés küszöbértéke

en: Minimum speed for extruding
hu: Extrudálás minimális sebessége

en: Minimum speed for extruding (M205 S)
hu: Minimális sebesség az extrudáláshoz (M205 S)

en: Minimum speed for part cooling fan
hu: Tárgyhűtő ventilátor minimum fordulatszáma

en: Minimum travel speed
hu: Minimum mozgási sebesség

en: Minimum travel speed (M205 T)
hu: Minimum mozgási sebesség (M205 T)

en: Mirror
hu: Tükrözés

en: Mirror Object
hu: Objektum tükrözése

en: Mirror along the X axis
hu: Tükrözés az X-tengely mentén

en: Mirror along the Y axis
hu: Tükrözés az Y-tengely mentén

en: Mirror along the Z axis
hu: Tükrözés a Z-tengely mentén

en: Mirror object
hu: Objektum tükrözése

en: Model
hu: Modell

en: Model Name
hu: Modellnév

en: Model printing time
hu: Modell nyomtatási ideje

en: Modifier
hu: Módosító

en: Modifying the device name
hu: Eszköz nevének módosítása

en: Monotonic
hu: Monotonikus

en: Monotonic line
hu: Monotonikus vonal

en: More
hu: Több

en: Motion ability
hu: Géplimitek

en: Mouse click
hu: Egérkattintás

en: Mouse wheel reverses when zooming
hu: Görgetési irány megfordítása nagyítás közben

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move Object
hu: Objektum mozgatása

en: Move nozzle along the last extrusion path when retracting to clean leaked material on nozzle. This can minimize blob when print new part after travel
hu: Ez visszahúzáskor a fúvókát az utolsó extrudálási útvonal mentén mozgatja, hogy a fúvókából szivárgott anyagot eltávolítsa. Ez minimálisra csökkentheti a pöttyöket, amikor a nyomtatófej a mozgást követően egy egy új alkatrész nyomtatásába kezd.

en: Move of view
hu: Pásztázó nézet

en: Move selection 10 mm in negative X direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel negatív X irányban

en: Move selection 10 mm in negative Y direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel negatív Y irányban

en: Move selection 10 mm in positive X direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel pozitív X irányban

en: Move selection 10 mm in positive Y direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel pozitív Y irányban

en: Move slider 5x faster
hu: Csúszka 5x gyorsabb mozgatása

en: Movement in camera space
hu: Mozgás a kameratérben

en: Movement step set to 1 mm
hu: Mozgatás lépéstávolsága 1mm-re állítva

en: Movement:
hu: Mozgatás:

en: Multicolor Print
hu: Többszínű nyomtatás

en: Multiple
hu: Többszörös

en: My Device
hu: Saját eszköz

en: Name
hu: Név

en: Name is invalid;
hu: A név érvénytelen;

en: Name is unavailable.
hu: A név nem elérhető.

en: Name of components inside step file is not UTF8 format!
hu: A STEP fájlon belüli komponens neve nem UTF-8 formátumban van!

en: Nearest
hu: Legközelebbi

en: Need to check the unsaved changes before configuration updates.
hu: Kérjük, ellenőrizd a nem mentett módosításokat a konfiguráció frissítése előtt.

en: Negative Part
hu: Negatív tárgy

en: New Project
hu: Új projekt

en: New Value
hu: Új érték

en: New version of Orca Slicer
hu: A Orca Slicer új verziója

en: Newer 3mf version
hu: Újabb 3mf verzió

en: No
hu: Nem

en: No arrangable objects are selected.
hu: Nincsenek elrendezhető objektumok kijelölve.

en: No auto support
hu: Nincs automatikus támasz

en: No cooling for the first
hu: Nincs hűtés az első

en: No extrusions under current settings.
hu: A jelenlegi beállítások mellett nincsenek extrudálások.

en: No ironing
hu: Nincs vasalás

en: No login account, only printers in LAN mode are displayed
hu: Nincs bejelentkezési fiók, csak a LAN módban lévő nyomtatók jelennek meg

en: No object can be printed. Maybe too small
hu: Objektum nem nyomtatható ki. Lehet, hogy túl kicsi.

en: No printer
hu: Nincs nyomtató

en: No updates available.
hu: Nincs elérhető frissítés.

en: No-brim
hu: Nincs perem

en: None
hu: Sehol

en: Normal
hu: Normál

en: Normal mode
hu: Normál mód

en: Normal printing
hu: Normál nyomtatás

en: North America
hu: Észak-Amerika

en: Not found:
hu: Nem található:

en: Note: The preparation may takes several minutes. Please be patiant.
hu: Megjegyzés: Az előkészítés több percig is eltarthat. Kérjük várj.

en: Note: if new filament is inserted during  printing, the AMS will not automatically read any information until printing is completed.
hu: Megjegyzés: ha az új tekercs nyomtatás során kerül behelyezésre, az AMS nem fogja automatikusan kiolvasni az információkat a nyomtatás végéig.

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Nozzle
hu: Fúvóka

en: Nozzle
    Temperature
hu: Fúvóka
    Hőmérséklet

en: Nozzle diameter
hu: Fúvóka átmérője

en: Nozzle may be blocked when the temperature is out of recommended range.
    Please make sure whether to use the temperature to print.
hu: A fúvóka eltömődhet, ha a hőmérséklet az ajánlott tartományon kívül van.
    Kérjük, bizonyosodj meg róla, hogy a megfelelő hőmérsékletet használod a nyomtatáshoz.

en: Nozzle temperature
hu: Fúvóka hőmérséklet

en: Nozzle temperature for layers after the initial one
hu: Fúvóka hőmérséklete az első réteg után

en: Nozzle temperature to print initial layer when using this filament
hu: A fúvóka hőmérséklete az első réteg nyomtatásakor ezzel a filamenttel

en: Nozzle temperature when printing
hu: Fúvóka hőmérséklete nyomtatáskor

en: Nozzle type
hu: Fúvóka típus

en: Nozzle volume
hu: Fúvóka térfogata

en: Number of copies:
hu: Másolatok száma:

en: Number of loops for the skirt. Zero means disabling skirt
hu: A szoknya hurkainak száma. A nulla a szoknya kikapcsolását jelenti.
    
    A szoknya (Skirt) egy körvonal, amit a tárgyasztalon lévő összes modell köré nyomtatnak.
    Még a tárgyak előtt kerül nyomtatásra és a feladata a fúvóka anyagáramlásának stabilizálása

en: Number of top interface layers
hu: A felső érintkező rétegek száma.

en: Number of walls of every layer
hu: Ez a falak száma rétegenként.

en: Object
hu: Objektum

en: Object Operations
hu: Objektum műveletek

en: Object can't be printed for empty layer between %1% and %2%.
hu: Az objektumnak üres rétegei vannak %1% és %2% között, ezért nem nyomtatható.

en: Object name: %1%
hu: Objektum neve: %1%

en: Object too small
hu: Objektum túl kicsi

en: Object will be raised by this number of support layers. Use this function to avoid wrapping when print ABS
hu: A tárgy ennyi támaszréteggel kerül megemelésre. Ezzel a funkcióval elkerülheted a vetemedést ABS nyomtatásakor.

en: Object with multiple parts was detected
hu: Több részből álló objektumot észleltünk

en: Object/Part Setting
hu: Objektum/tárgy beállítások

en: Object: %1%
hu: Objektum: %1%

en: Objects
hu: Tárgyak

en: Objects List
hu: Tárgyak listája

en: Objects list
hu: Objektumok listája

en: Objects with zero volume removed
hu: Nulla térfogatú objektumok eltávolítva

en: Old Value
hu: Régi érték

en: On build plate only
hu: Csak a tárgyasztaltól

en: On/Off one layer mode of the vertical slider
hu: Függőleges csúszka egyréteges módjának ki/bekapcsolása

en: One object has empty initial layer and can't be printed. Please Cut the bottom or enable supports.
hu: Az egyik objektum üres kezdőréteggel rendelkezik, ezért nem nyomtatható. Kérjük, vágd le az alját, vagy engedélyezd a támaszokat.

en: Only Windows 10 is supported.
hu: Csak a Windows 10 támogatott.

en: Only one G-code file can be opened at the same time.
hu: Egyszerre csak egy G-kód fájl nyitható meg.

en: Only one wall on top surfaces
hu: Csak egy fal a felső felületeken

en: Only the object being edit is visible.
hu: Csak az éppen szerkesztett objektum látható.

en: Only trigger retraction when the travel distance is longer than this threshold
hu: Csak akkor indít visszahúzást, ha a mozgási távolság nagyobb, mint ez az érték.

en: Only used as a visual help on UI
hu: Csak vizuális segédként használatos a felhasználói felületen

en: Open Folder.
hu: Mappa megnyitása.

en: Open G-code file:
hu: G-kód fájl megnyitása:

en: Open Project
hu: Projekt megnyitása

en: Open a G-code file
hu: G-kód fájl megnyitása

en: Open a project file
hu: Projektfájl megnyitása

en: Open as project
hu: Megnyitás projektként

en: Operation already cancelling. Please wait few seconds.
hu: A művelet törlése már folyamatban van. Kérjük, várj néhány másodpercet.

en: Optimize orientation
hu: Orientáció optimalizálása

en: Optimize support interface area
hu: Támasz érintkező felületének optimalizálása

en: Optimizing toolpath
hu: Szerszámút optimalizálása

en: Options
hu: Opciók

en: Options:
hu: Opciók:

en: Orca Slicer GUI initialization failed
hu: Nem sikerült a Orca Slicer GUI inicializálása

en: Orca Slicer is licensed under
hu: A Orca Slicer a következő licencet használja

en: Order of inner wall/outer wall/infil
hu: Belső/külső fal és kitöltés sorrendje

en: Orient
hu: Orientáció

en: Orient the model
hu: Modell orientációja

en: Orienting
hu: Orientáció

en: Orienting...
hu: Orientáció folyamatban...

en: Origin
hu: Origó

en: Other
hu: Egyéb

en: Other Device
hu: Egyéb eszköz

en: Other layers
hu: Többi réteg

en: Other layers speed
hu: Többi réteg sebessége

en: Others
hu: Egyéb

en: Outer wall
hu: Külső fal

en: Output Model Info
hu: Kimeneti modell információ

en: Output directory
hu: Kimeneti mappa

en: Output directory for the exported files.
hu: Az exportált fájlok kimeneti mappája.

en: Output the model's information.
hu: Kimeneti modell információ.

en: Outside
hu: Kívül

en: Overflow
hu: Túlcsordulás

en: Overhang speed
hu: Sebesség túlnyúlásnál

en: Overhang wall
hu: Túlnyúló fal

en: Overwrite a system profile is not allowed
hu: A rendszerprofil felülírása nem engedélyezett

en: Packing data to 3mf
hu: Adatok csomagolása 3mf-be

en: Packing project data into 3mf file
hu: Projektadatok csomagolása 3mf fájlba

en: Paint
hu: Festés

en: Paint Toolbar
hu: Festés eszköztár

en: Painted using: Filament %1%
hu: A következővel festve: %1% filament

en: Parameter validation
hu: Paraméter validáció

en: Part
hu: Tárgy

en: Part cooling fan
hu: Tárgyhűtő ventilátor

en: Part cooling fan speed may be increased when auto cooling is enabled. This is the maximum speed limitation of part cooling fan
hu: A tárgyhűtő ventilátor fordulatszáma növelhető, ha az automatikus hűtés engedélyezve van. Ez a tárgyhűtő ventilátor maximális fordulatszám-határa

en: Part cooling fan speed will be max when the estimated layer time is shorter than the setting value
hu: A tárgyhűtő ventilátor fordulatszáma a maximális lesz, ha a becsült rétegidő rövidebb, mint a beállított érték

en: Part cooling fan speed will start to run at min speed when the estimated layer time is no longer than the layer time in setting. When layer time is shorter than threshold, fan speed is interpolated between the minimum and maximum fan speed according to layer printing time
hu: A tárgyhűtő ventilátor akkor kezd el min. fordulatszámon működni, amikor a becsült rétegidő nem hosszabb, mint a rétegidő a beállítoskban. Ha a rétegidő rövidebb a küszöbértéknél, a ventilátor fordulatszáma a rétegnyomtatási időnek megfelelően skálázódik a minimális és maximális ventilátor fordulatszám között

en: Part cooling fan will be enabled for layers of which estimated time is shorter than this value. Fan speed is interpolated between the minimum and maximum fan speeds according to layer printing time
hu: A tárgyhűtő ventilátor azon rétegek esetében lesz engedélyezve, amelyek becsült ideje rövidebb ennél az értéknél. A ventilátor fordulatszáma a rétegnyomtatási időnek megfelelően skálázódik a minimális és maximális ventilátor fordulatszám között

en: Part name: %1%
hu: Tárgy név: %1%

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste clipboard
hu: Beillesztés vágólapról

en: Paste from clipboard
hu: Beillesztés a vágólapról

en: Pattern angle
hu: Mintázat szöge

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause G-code
hu: Szünet G-kód

en: Pause of front cover falling
hu: Szünet az előlap leesése miatt

en: Paused due to filament runout
hu: Megállítva, mert kifogyott a filament

en: Paused due to heat bed temperature malfunction
hu: Szüneteltetve a tárgyasztal hőmérsékletének rendellenessége miatt

en: Paused due to nozzle temperature malfunction
hu: Szüneteltetve a fúvóka hőmérsékletének rendellenessége miatt

en: Pen shape
hu: Toll formája

en: Pen size
hu: Tollméret

en: Percent
hu: Százalék

en: Perform
hu: Alkalmaz

en: Perform Recognition
hu: Felismerés

en: Perform cut
hu: Vágás

en: Pictures
hu: Képek

en: Plate
hu: Tálca

en: Playing...
hu: Lejátszás...

en: Please check the custom G-code or use the default custom G-code.
hu: Kérjük, ellenőrizd az egyedi G-kódot vagy használd az alapértelmezett egyedi G-kódot.

en: Please choose an action with "%1%" preset after saving.
hu: Kérjük, válassz egy műveletet a(z) "%1%" beállítással a mentés után.

en: Please click each filament above to specify its mapping AMS slot before sending the print job
hu: Kérjük, a nyomtatás megkezdése előtt kattints a fenti filamentekre, hogy megadd a hozzájuk tartozó AMS férőhelyet

en: Please input the printer access code:
hu: Kérjük, add meg a nyomtató hozzáférési kódját:

en: Please log in first.
hu: Kérjük, előbb jelentkezz be.

en: Please note that saving action will replace this preset
hu: Figyelem, a mentési művelet lecseréli ezt a beállítást

en: Please resolve the slicing errors and publish again.
hu: Kérjük, orvosold a szeletelési hibákat, és próbáld meg újra.

en: Please save project and restart the program.
hu: Kérjük, mentsd el a projektet és indítsd újra a programot.

en: Please select "By object" print sequence to print multiple objects in spiral vase mode.
hu: Kérjük, válaszd a "Tárgyanként" nyomtatási sorrendet több tárgy spirálváza módban történő nyomtatásához.

en: Please select a file
hu: Kérjük, válassz egy fájlt

en: Please select an action
hu: Kérjük, válassz ki egy műveletet

en: Please upgrade your graphics card driver.
hu: Kérjük, frissítsd a grafikus kártya illesztőprogramját.

en: Portions copyright
hu: Szerzői jogok

en: Position
hu: Pozíció

en: Power on update
hu: Frissítés bekapcsoláskor

en: Precision
hu: Pontosság

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferences sync
hu: Beállítások szinkronizálása

en: Prepare
hu: Előkészítés

en: Prepare time
hu: Előkészítési idő

en: Preparing print job
hu: Nyomtatási feladat előkészítése

en: Preset "%1%" already exists and is incompatible with current printer.
hu: A(z) "%1%" már létezik és nem kompatibilis a jelenlegi nyomtatóval.

en: Preset "%1%" already exists.
hu: A(z) "%1%" már létezik.

en: Preset "%1%" contains the following unsaved changes:
hu: A(z) "%1%" beállítás a következő elmentetlen változásokat tartalmazza:

en: Preset "%1%" is not compatible with the new printer profile and it contains the following unsaved changes:
hu: A(z) "%1%" beállítás nem kompatibilis az új nyomtató profillal és a következő elmentetlen változásokat tartalmazza:

en: Preset "%1%" is not compatible with the new process profile and it contains the following unsaved changes:
hu: A(z) "%1%" beállítás nem kompatibilis az új folyamat profillal és a következő elmentetlen változásokat tartalmazza:

en: Preset sync
hu: Beállítások szinkronizálása

[ctx: PresetName]
en: Copy
hu: Másolat

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview only mode:
    The loaded file contains gcode only, Can not enter the Prepare page
hu: Csak előnézeti mód:
    A betöltött fájl csak G-kódot tartalmaz, nem lehet továbblépni az Előkészítés fülre

en: Previous unsaved project detected, do you want to restore it?
hu: Korábbi, nem mentett projektet találtunk, vissza szeretnéd állítani?

en: Price
hu: Költség

en: Prime Tower
hu: Törlő torony

en: Prime tower
hu: Törlő torony

en: Prime tower does not work when Adaptive Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Adaptive Layer Height
hu: A törlő torony nem működik ha az adaptív rétegmagasság engedélyezve van.
    Melyiket szeretnéd megtartani?
    IGEN - Törlő torony megtartása
    NEM - Adaptív rétegmagasság megtartása

en: Prime tower does not work when Adaptive Layer Height or Independent Support Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Adaptive Layer Height and Independent Support Layer Height
hu: A törlő torony nem működik ha az adaptív- és a független támasz rétegmagasság engedélyezve van.
    Melyiket szeretnéd megtartani?
    IGEN - Törlő torony megtartása
    NEM - Adaptív és független támasz rétegmagasság megtartása

en: Prime tower does not work when Independent Support Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Independent Support Layer Height
hu: A törlő torony nem működik ha a független támasz rétegmagasság engedélyezve van.
    Melyiket szeretnéd megtartani?
    IGEN - Törlő torony megtartása
    NEM - Független támasz rétegmagasság megtartása

en: Prime volume
hu: Tisztítási mennyiség

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print By Object: 
    Suggest to use auto-arrange to avoid collisions when printing.
hu: Nyomtatás tárgyanként: 
    Javasoljuk, hogy használd az automatikus elrendezést az ütközések elkerülése érdekében.

en: Print a tower to prime material in nozzle after switching to a new material.
hu: Egy tornyot nyomtat a fúvókában lévő anyag kiöblítéséhez új anyagra váltás után.

en: Print all
hu: Összes nyomtatása

en: Print file not found, please slice again
hu: A nyomtatási fájl nem található, kérjük, szeleteld újra

en: Print sequence
hu: Nyomtatás sorrendje

en: Print sequence of inner wall, outer wall and infill.
hu: A belső fal, a külső fal és a kitöltés nyomtatási sorrendje.

en: Print sequence, layer by layer or object by object
hu: Nyomtatási sorrend, rétegenként vagy tárgyanként

en: Print settings
hu: Nyomtatási beállítások

en: Print speed of ironing lines
hu: A vasalási vonalak nyomtatási sebessége

en: Print temperature
hu: Nyomtatási hőmérséklet

en: Printable
hu: Nyomtatható

en: Printable area
hu: Nyomtatható terület

en: Printable height
hu: Nyomtatási magasság

en: Printable space
hu: Nyomtatási terület

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Printer "%1%" is selected with preset "%2%"
hu: "%1%" nyomtató kiválasztva a következő beállítással: "%2%"

en: Printer preset names
hu: Nyomtató beállítások neve

en: Printer settings
hu: Nyomtató beállítások

en: Printing List
hu: Nyomtatási lista

en: Printing Progress
hu: Nyomtatás folyamata

en: Printing was paused by the user
hu: Nyomtatás szüneteltetve a felhasználó által

en: Process
hu: Folyamat

en: Process Settings
hu: Folyamatbeállítások

en: Processing G-Code from Previous file...
hu: G-kód feldolgozása egy előző fájlból...

en: Processing model '%1%' with more than 1M triangles could be slow. It is highly recommended to simplify the model.
hu: A több mint 1M háromszöget tartalmazó '%1%' modell feldolgozása lehet, hogy lassú lesz. Erősen ajánlott a modell leegyszerűsítése.

en: Project
hu: Projekt

en: Project Inside Preset
hu: Projekt a beállításon belül

en: Project-inside presets
hu: Projekten belüli beállítások

en: PrusaSlicer is originally based on Slic3r by Alessandro Ranellucci.
hu: A PrusaSlicer eredetileg az Alessandro Ranellucci által készített Slic3r-en alapul.

en: Publish
hu: Közzététel

en: Publish was cancelled
hu: A közzététel törlésre került

en: Pull back current filament
hu: Jelenlegi filament visszahúzása

en: Purge old filament
hu: Régi filament kiöblítése

en: Purging volumes
hu: Tisztítási mennyiségek

en: Push new filament into extruder
hu: Új filament betöltése az extruderbe

en: Quality
hu: Minőség

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit %s
hu: Kilépés %s

en: Radius
hu: Sugár

en: Raft contact Z distance
hu: Tutaj érintkezés Z távolság

en: Raft expansion
hu: Tutaj kibővítése

en: Raft layers
hu: Tutaj rétegek

en: Randomly jitter while printing the wall, so that the surface has a rough look. This setting controls the fuzzy position
hu: A nyomtató véletlenszerűen vibrál a fal nyomtatása közben, így a felület durva megjelenésű lesz

en: Range
hu: Tartomány

en: Re&load from Disk
hu: Újratöltés lemezről

en: Rear
hu: Hátul

en: Rear View
hu: Hátulnézet

en: Rebuild
hu: Újraindítás

en: Recent projects
hu: Legutóbbi projektek

en: Recommended nozzle temperature
hu: Ajánlott fúvóka hőmérséklet

en: Recommended nozzle temperature of this filament type is [%d, %d] degree centigrade
hu: Az ajánlott fúvóka hőmérséklet ehhez a filament típushoz [%d, %d] Celsius-fok

en: Recommended nozzle temperature range of this filament. 0 means no set
hu: Az ajánlott fúvóka hőmérséklet-tartomány ehhez a filamenthez. A 0 azt jelenti, hogy nincs beállítva

en: Recommended temperature range
hu: Ajánlott hőmérséklet-tartomány

en: Rectangular
hu: Téglalap

en: Rectilinear
hu: Vonalak

en: Rectilinear grid
hu: Vonalrács

en: Redo
hu: Mégis

en: Reduce infill retraction
hu: Csökkentett visszahúzás kitöltésnél

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Region selection
hu: Régió kiválasztása

en: Reload the plater from disk
hu: Plater újratöltése a lemezről

en: Remaining errors
hu: Fennmaradó hibák

en: Remember my choice
hu: Emlékezz a választásomra

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove painted color
hu: Festett szín eltávolítása

en: Remove parameter
hu: Paraméter eltávolítása

en: Remove the selected plate
hu: Kiválasztott tálca eltávolítása

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Renaming
hu: Átnevezés

en: Repair canceled
hu: Javítás megszakítva

en: Repair failed.
hu: Sikertelen javítás.

en: Repair finished
hu: Javítás befejezve

en: Repaired 3mf file contains more than one object
hu: A megjavított 3mf fájl egynél több objektumot tartalmaz

en: Repaired 3mf file contains more than one volume
hu: The repaired 3mf file contains more than one volume.

en: Repaired 3mf file does not contain any object
hu: A megjavított 3mf fájl nem tartalmaz objektumot

en: Repaired 3mf file does not contain any volume
hu: A javított 3mf fájl nem tartalmaz térfogatot.

en: Repairing model object
hu: Modell javítása

en: Repairing object by Windows service
hu: Objektum javítása Windows szolgáltatással

en: Repairing was canceled
hu: A javítás meg lett szakítva

en: Reserved keywords found
hu: Foglalt kulcsszavakat találtunk

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset Position
hu: Pozíció visszaállítása

en: Reset Rotation
hu: Forgatás visszaállítása

en: Reset parameter
hu: Paraméter visszaállítása

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Restore to inch
hu: Visszaállítás hüvelykre

en: Restore to meter
hu: Visszaállítás méterre

en: Resume
hu: Folytatás

en: Retract
hu: Visszahúzás

en: Retract amount before wipe
hu: Visszahúzott mennyiség törlés előtt

en: Retract when change layer
hu: Visszahúzás rétegváltáskor

en: Retraction
hu: Visszahúzás

en: Retraction Length
hu: Visszahúzás hossza

en: Retraction Speed
hu: Visszahúzás sebessége

en: Retraction when switching material
hu: Visszahúzás anyagváltáskor

en: Right
hu: Jobb

en: Right View
hu: Jobb nézet

en: Right button click the icon to drop the object printable property
hu: Kattints jobb gombbal az ikonra az objektum nyomtatható tulajdonságának elvetéséhez

en: Right button click the icon to drop the object settings
hu: Kattints jobb gombbal az ikonra az objektum beállításainak elvetéséhez

en: Right click the icon to fix model object
hu: Kattints jobb gombbal az ikonra a modell objektum javításához

en: Right mouse button
hu: Jobb egérgomb

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Rotate of view
hu: Nézet elforgatása

en: Rotation
hu: Forgatás

en: Save
hu: Mentés

en: Save %s as
hu: %s mentése

en: Save G-code file as:
hu: G-kód fájl mentése mint:

en: Save Project
hu: Projekt mentése

en: Save Project as
hu: Projekt mentése másként

en: Save Sliced file as:
hu: Szeletelt fájl mentése mint:

en: Save current %s
hu: Jelenlegi %s mentése

en: Save current project as
hu: Jelenlegi projekt mentése másként

en: Save current project to file
hu: Jelenlegi projekt mentése egy fájlba

en: Save file as:
hu: Fájl mentése mint:

en: Save preset
hu: Beállítás mentése

en: Save the selected options to preset 
    "%1%".
hu: A kiválasztott beállítások mentése előbeállításba
    "%1%".

en: Save the selected options.
hu: A kiválasztott beállítások mentése.

en: Saving objects into the 3mf failed.
hu: Az objektumok mentése a 3mf-be sikertelen volt.

en: Scale
hu: Átméretezés

en: Scale an object to fit the build volume
hu: Átméretez egy objektumot, hogy beférjen a nyomtatótérbe

en: Scale ratios
hu: Méretarányok

en: Scale the model by a float factor
hu: A modell méretezése egy lebegő tényezővel

en: Scale to build volume
hu: Átméretezés a nyomtatótérhez

en: Scan first layer
hu: Az első réteg szkennelése

en: Scanning bed surface
hu: Asztalfelület szkennelése

en: Seam
hu: Varrat

en: Seam position
hu: Varrat pozíció

en: Seams
hu: Varratok

en: Second
hu: Másodperc

en: Section view
hu: Keresztmetszet nézet

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select Plate
hu: Tálca kiválasztása

en: Select a G-code file:
hu: Válassz egy G-code fájlt:

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Select all objects
hu: Összes objektum kijelölése

en: Select multiple objects
hu: Több objektum kijelölése

en: Select objects by rectangle
hu: Objektumok kijelölése téglalapok alapján

en: Select settings
hu: Beállítások kiválasztása

en: Select the language
hu: Válaszd ki a nyelvet

en: Select the object/part and mouse click to change the name
hu: Válaszd ki az objektumot/tárgyat, és kattints az egérrel a név megváltoztatásához

en: Select the object/part and press space to change the name
hu: Válaszd ki az objektumot/tárgyat, és nyomd meg a szóközt a név megváltoztatásához

en: Selection conflicts
hu: Kijelölési ütközések

en: Selects all objects
hu: Kijelöl minden objektumot

en: Send
hu: Küldés

en: Send G-code
hu: G-kód küldése

en: Send print job to
hu: Nyomtatási feladat küldése

en: Send to printer
hu: Nyomtatóra küldés

en: Sending print configuration
hu: Nyomtatási konfiguráció küldése

en: Sending print job over LAN
hu: Nyomtatási munka küldése LAN-on keresztül

en: Sending print job through cloud service
hu: Nyomtatási munka küldése felhőszolgáltatáson keresztül

en: Sequence
hu: Sorrend

en: Serious
hu: Komoly

en: Service Unavailable
hu: Szolgáltatás nem elérhető

en: Set
hu: Beállít

en: Set Filament for selected items
hu: Filament beállítása a kiválasztott tárgyakhoz

en: Set Orientation
hu: Orientáció beállítása

en: Set Position
hu: Pozíció beállítása

en: Set Printable
hu: Beállítás nyomtathatónak

en: Set Scale
hu: Méretarány beállítása

en: Set Unprintable
hu: Beállítás nyomtathatatlannak

en: Set as an individual object
hu: Beállítás különálló objektumként

en: Set as cover
hu: Beállítás borítóként

en: Set as individual objects
hu: Beállítás különálló objektumokként

en: Set extruder number for the objects and parts
hu: Extruder szám beállítása az objektumok és tárgyak számára

en: Set filament for selected items
hu: Filament beállítása a kiválasztott tárgyakhoz

en: Sets debug logging level. 0:fatal, 1:error, 2:warning, 3:info, 4:debug, 5:trace
hu: A hibakeresési naplózási szint beállítása. 0:fatal, 1:error, 2:warning, 3:info, 4:debug, 5:trace

en: Setting Overrides
hu: Beállítások felülbírálása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Setup Wizard
hu: Beállítás varázsló

en: Shape
hu: Forma

en: Shell
hu: Héj

en: Shift + Left mouse button
hu: Shift + bal egérgomb

en: Shift+Any arrow
hu: Shift+Bármelyik nyílgomb

en: Shift+Left mouse button
hu: Shift+Bal egérgomb

en: Shift+Mouse wheel
hu: Shift+Egérgörgő

en: Shortcut Key
hu: Gyorsgomb

en: Show Configuration Folder
hu: Konfigurációs mappa megjelenítése

en: Show command help.
hu: Parancs súgó megjelenítése.

en: Show home page on startup
hu: Kezdőlap megjelenítése indításkor

en: Show keyboard shortcuts list
hu: Gyorsgombok listájának megjelenítése

en: Show the list of the keyboard shortcuts
hu: Gyorsgombok listájának megjelenítése

en: Show wireframe
hu: Drótváz megjelenítése

en: Shrink the initial layer on build plate to compensate for elephant foot effect
hu: Zsugorítja a kezdőréteget a tárgyasztalon, hogy kompenzálja az elefántláb-hatást

en: Silent
hu: Csendes

en: Simplification is currently only allowed when a single part is selected
hu: Az egyszerűsítés jelenleg csak akkor engedélyezett, ha egyetlen tárgy van kiválasztva

en: Simplify
hu: Egyszerűsítés

en: Simplify model
hu: Modell egyszerűsítése

en: Simply switch to "%1%"
hu: Csak válts a(z) "%1%"-ra

en: Size
hu: Méret

en: Size in X and Y of the rectangular plate.
hu: A téglalap alakú tálca mérete X-ben és Y-ban.

en: Size:
hu: Méret:

en: Size: %1% x %2% x %3% in
hu: Méret: %1% x %2% x %3% in

en: Size: %1% x %2% x %3% mm
hu: Méret: %1% x %2% x %3% mm

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Skirt distance
hu: Szoknya távolsága

en: Skirt loops
hu: Szoknya hurkok száma

en: Slic3r was created by Alessandro Ranellucci with the help of many other contributors.
hu: A Slic3r-t Alessandro Ranellucci készítette sok más közreműködő segítségével.

en: Slice
hu: Szeletelés

en: Slice all
hu: Összes szeletelése

en: Slice all plate to obtain time and filament estimation
hu: Szeleteld fel az összes tálcát az idő és a filament becsléséhez

en: Slice ok.
hu: Szeletelés kész.

en: Slice plate
hu: Tálca szeletelése

en: Slice the plates: 0-all plates, i-plate i, others-invalid
hu: Tálcák szeletelése: 0 - összes tálca, i - i tálca, egyéb - érvénytelen

en: Sliced Info
hu: Szeletelési infó

en: Slicing
hu: Szeletelés

en: Slicing Plate %d
hu: %d tálca szeletelése

en: Slicing Plate 1
hu: 1. tálca szeletelése

en: Slicing complete
hu: Szeletelés kész

en: Slicing height for each layer. Smaller layer height means more accurate and more printing time
hu: Az egyes rétegek szeletelési magassága. A kisebb rétegmagasság pontosabb nyomtatást és több időt jelent

en: Slicing mesh
hu: Háló szeletelése

en: Slow down for overhang
hu: Lassítás túlnyúlásoknál

en: Slow printing down for better layer cooling
hu: Nyomtatás lelassítása a jobb hűtés érdekében

en: Smart fill
hu: Okos kitöltés

en: Smart fill angle
hu: Okos kitöltési szög

en: Snug
hu: Szoros

en: Software has New version.
hu: Új szoftververzió érhető el.

en: Soluble material
hu: Oldható anyag

en: Soluble material is commonly used to print support and support interface
hu: Az oldható anyagot általában a támaszok és érintkező felületek nyomtatására használják

en: Some amount of material in extruder is pulled back to avoid ooze during long travel. Set zero to disable retraction
hu: Az extruderben lévő anyag egy része visszahúzásra kerül, ezáltal elkerülve a hosszabb mozgás során történő szivárgást. A visszahúzás kikapcsolásához állítsd nullára

en: Some presets are modified.
hu: Néhány beállítás megváltozott.

en: Some values have been replaced. Please check them:
hu: Néhány érték lecserélődött. Kérjük, ellenőrizd őket:

en: Space
hu: Szóköz

en: Spacing
hu: Térköz

en: Spacing between support lines
hu: A támasz vonalai közötti távolság

en: Spacing of bottom interface lines. Zero means solid interface
hu: Az érintkező réteg vonalai közötti távolság. A nulla szilárd kitöltést jelent

en: Spacing of interface lines. Zero means solid interface
hu: Az érintkező réteg vonalai közötti távolság. A nulla szilárd kitöltést jelent

en: Sparse infill
hu: Kitöltés

en: Sparse infill area which is smaller than threshold value is replaced by internal solid infill
hu: A küszöbérték alatti ritkás kitöltési terület belső szilárd kitöltéssel kerül leváltásra

en: Sparse infill density
hu: Kitöltés sűrűsége

en: Sparse infill pattern
hu: Kitöltési mintázat

en: Special mode
hu: Speciális mód

en: Speed
hu: Sebesség

en: Speed (mm/s)
hu: Sebesség (mm/s)

en: Speed for reloading filament into extruder. Zero means same speed with retraction
hu: A filament extruderbe történő visszatöltésének sebessége. A nulla azonos sebességet jelent a visszahúzással

en: Speed limitation
hu: Sebesség limitek

en: Speed of auxiliary part cooling fan. Auxiliary fan will run at this speed during printing except the first several layers which is defined by no cooling layers
hu: A kiegészítő tárgyhűtő ventilátor fordulatszáma. A kiegészítő ventilátor ezen a fordulatszámon fog működni a nyomtatás során, kivéve az első néhány réteget, amelynél kikapcsolt hűtés van megadva

en: Speed of bridge and completely overhang wall
hu: Az áthidalások és a teljesen túlnyúló falak nyomtatási sebessége

en: Speed of gap infill. Gap usually has irregular line width and should be printed more slowly
hu: A hézagkitöltés nyomtatási sebessége. A rés általában szabálytalan vonalszélességű, és lassabban kell nyomtatni

en: Speed of initial layer except the solid infill part
hu: A kezdőréteg nyomtatási sebessége a szilárd kitöltési rész kivételével

en: Speed of inner wall
hu: A belső fal nyomtatási sebessége

en: Speed of internal solid infill, not the top and bottom surface
hu: A belső szilárd kitöltés sebessége, de az az érték nem vonatkozik a felső és alsó felületre

en: Speed of internal sparse infill
hu: A belső ritkás kitöltés sebessége

en: Speed of outer wall which is outermost and visible. It's used to be slower than inner wall speed to get better quality.
hu: A legkülső látható fal sebessége. A jobb minőség érdekében ez lassabb, mint a belső fal sebessége.

en: Speed of retractions
hu: Visszahúzások sebessége

en: Speed of solid infill part of initial layer
hu: A kezdőréteg szilárd kitöltési részének sebessége

en: Speed of support
hu: Támaszok sebessége

en: Speed of support interface
hu: Támasz érintkező felületek sebessége

en: Speed of top surface infill which is solid
hu: A felső felületi kitöltés sebessége, amely szilárd

en: Speed of travel which is faster and without extrusion
hu: Mozgási sebesség, amikor nem történik extrudálás

en: Speed:
hu: Sebesség:

en: Sphere
hu: Gömb

en: Spiralize smooths out the z moves of the outer contour. And turns a solid model into a single walled print with solid bottom layers. The final generated model has no seam
hu: A spirál mód kisimítja a külső kontúr Z mozgásait. A tömör modellt egyfalú nyomatokká alakítja, tömör alsó rétegekkel. A végső modellen nincsenek varratok

en: Split
hu: Szétválaszt

en: Split the selected object
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot

en: Split the selected object into multiple objects
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot több objektumra

en: Split the selected object into multiple parts
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot több tárgyra

en: Split the selected object into mutiple objects
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot több tárgyra

en: Split the selected object into mutiple parts
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot több tárgyra

en: Split to objects
hu: Felosztás objektumokra

en: Split to parts
hu: Felosztás tárgyakra

en: Stack overflow
hu: Verem túlcsordulás

en: Stainless steel
hu: Rozsdamentes acél

en: Standard
hu: Normál

en: Start Calibration
hu: Kalibrálás

en: Start G-code
hu: Kezdő G-kód

en: Start G-code when start the printing of this filament
hu: Kezdő G-kód a filament nyomtatásának megkezdésekor

en: Start G-code when start the whole printing
hu: Kezdő G-kód az egész nyomtatás megkezdésekor

en: Start a new project
hu: Új projekt indítása

en: Status
hu: Állapot

en: Stop
hu: Állj

en: Stopped.
hu: Megállítva.

en: Strength
hu: Szilárdság

en: Style
hu: Stílus

en: Succeed to export G-code to %1%
hu: G-kód sikeresen exportálva ide: %1%

en: Support
hu: Támasz

en: Support Blocker
hu: Támasz blokkoló

en: Support Enforcer
hu: Támasz kényszerítő

en: Support Generated
hu: Támasz legenerálva

en: Support enforcers are used but support is not enabled. Please enable support.
hu: Támasz kényszerítőket használtál, de a támaszok nincsenek engedélyezve. Kérjük, engedélyezd a támaszokat.

en: Support filament
hu: Filament a támaszhoz

en: Support interface
hu: Támasz érintkező felület

en: Support material
hu: Támaszanyag

en: Support material is commonly used to print support and support interface
hu: A támaszanyag a támaszok és a támasz érintkező felületeinek nyomtatásához van használva.

en: Support painting
hu: Támasz festése

en: Support transition
hu: Támasz átmenet

en: Support will be generated for overhangs whose slope angle is below the threshold.
hu: Az olyan túlnyúlásoknál, amelynek dőlésszöge ez alatt az érték alatt van, támasz fog generálódni.

en: Support/Color Painting: adjust pen radius
hu: Támasz/Színfestés: toll méretének beállítása

en: Support/Color Painting: adjust section position
hu: Támasz/Színfestés: metszet pozíciójának beállítása

en: Support/object xy distance
hu: Támasz/tárgy XY távolság

en: Support: detect overhangs
hu: Támasz: túlnyúlások észlelése

en: Support: draw polygons
hu: Támasz: poligonok rajzolása

en: Support: fix holes at layer %d
hu: Támasz: lyukak javítása %d. réteg

en: Support: generate contact points
hu: Támasz: érintkezési pontok generálása

en: Support: generate polygons at layer %d
hu: Támogatás: poligonok generálása %d. réteg

en: Support: generate toolpath
hu: Támasz: szerszámút generálása

en: Support: generate toolpath at layer %d
hu: Támasz: szerszámút generálása %d. réteg

en: Support: propagate branches
hu: Támasz: ágak kiterjesztése

en: Support: propagate branches at layer %d
hu: Támasz: ágak kiterjesztése %d. réteg

en: Supports Painting
hu: Támaszok festése

en: Supports silent mode
hu: Csendes mód

en: Swap Y/Z axes
hu: Y/Z tengelyek felcserélése

en: Sweeping XY mech mode
hu: XY mechanika ellenőrzése

en: Switch to normal mode
hu: Váltás normál módra

en: Switch to per-object setting mode to edit modifier settings.
hu: Válts át objektumonkénti beállítási módba a módosító beállításainak szerkesztéséhez.

en: Switch to silent mode
hu: Váltás csendes módra

en: Switching application language
hu: Alkalmazás nyelvének váltása

en: Switching application language while some presets are modified.
hu: Alkalmazás nyelvének átváltása, miközben egyes beállítások módosultak.

en: Switching the language requires application restart.
hu: A nyelvváltáshoz az alkalmazás újraindítása szükséges.

en: Sync settings
hu: Szinkronizálási beállítások

en: Synchronization
hu: Szinkronizálás

en: Synchronizing device information
hu: Eszközinformációk szinkronizálása

en: Synchronizing device information time out
hu: Eszközinformációk szinkronizálása túllépte az időkorlátot

en: System presets
hu: Rendszer beállítások

en: Task canceled
hu: Feladat törölve

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Temperature (°C)
hu: Hőmérséklet (°C)

en: Temperature of vitrificaiton
hu: Üvegesedési hőmérséklet

en: Temperature variation
hu: Hőmérséklet változás

en: Texture
hu: Textúra

en: The AMS will automatically read the filament information when inserting a new Bambu Lab filament. This takes about 20 seconds.
hu: Az AMS automatikusan kiolvassa a filament információkat egy új Bambu Lab filament tekercs behelyezésekor. Ez körülbelül 20 másodpercet vesz igénybe.

en: The AMS will automatically read the information of inserted filament on start-up. It will take about 1 minute.The reading process will roll filament spools.
hu: Az AMS indításkor automatikusan kiolvassa a behelyezett filament adatait. Ez körülbelül 1 percet vesz igénybe. A leolvasási folyamat során a filamenttekercsek feltekercselésre kerülnek.

en: The AMS will not automatically read information from inserted filament during startup and will continue to use the information recorded before the last shutdown.
hu: Az AMS indításkor nem olvassa ki automatikusan az információkat a behelyezett filamentről, és továbbra is a legutóbbi leállítás előtt rögzített információkat használja.

en: The Orca Slicer needs an upgrade
hu: A Bambu Studiot frissíteni kell

en: The amount of material to extrude during ironing. Relative to flow of normal layer height. Too high value results in overextrusion on the surface
hu: A vasalás során extrudálandó anyag mennyisége a normál anyagáramláshoz viszonyítva. A túl magas érték a felületen túlextrudálást eredményez.

en: The application cannot run normally because OpenGL version is lower than 2.0.
hu: Az alkalmazás nem futtatható megfelelően, mert az OpenGL verziója 2.0-nál alacsonyabb.

en: The average diatance between the random points introducded on each line segment
hu: Az egyes vonalszakaszokon használt véletlen pontok közötti átlagos távolság

en: The calibration program detects the status of your device automatically to minimize deviation.
    It keeps the device performing optimally.
hu: A kalibrációs program automatikusan felismeri a nyomtató állapotát, hogy minimálisra csökkentse az eltéréseket.
    A nyomtatót az optimális teljesítményen tartja.

en: The configuration is up to date.
hu: A konfiguráció naprakész.

en: The configuration package is changed in previous Config Guide
hu: A konfigurációs csomag az előző konfigurációs útmutatóban módosult

en: The configuration package is incompatible with current application.
    %s will update the configuration package, Otherwise it won't be able to start
hu: A konfigurációs csomag nem kompatibilis a jelenlegi alkalmazással.
    %s frissíti a konfigurációs csomagot, hogy az alkalmazás elindulhasson.

en: The current project has unsaved changes, save it before continue?
hu: Az aktuális projektben el nem mentett módosítások vannak, mentsük el a folytatás előtt?

en: The default acceleration of both normal printing and travel except initial layer
hu: Ez az alapértelmezett gyorsulás mind a normál nyomtatáshoz, mind az első réteg utáni mozgáshoz.

en: The distance between the lines of ironing
hu: A vasaláshoz használt vonalak közötti távolság.

en: The file does not contain any geometry data.
hu: A fájl nem tartalmaz geometriai adatokat.

en: The input value should be greater than %1% and less than %2%
hu: A megadott értéknek nagyobbnak kell lennie, mint %1% és kisebbnek, mint %2%

en: The largest printable layer height for extruder. Used tp limits the maximum layer hight when enable adaptive layer height
hu: Az extruder által nyomtatható legnagyobb rétegmagasság: ez a maximális rétegmagasság korlátozására szolgál, ha az adaptív rétegmagasság engedélyezve van.

en: The length of fast retraction before wipe, relative to retraction length
hu: Ez a törlés előtti gyors visszahúzás hossza a visszahúzási hosszhoz viszonyítva.

en: The lowest printable layer height for extruder. Used tp limits the minimum layer hight when enable adaptive layer height
hu: Az extruder által nyomtatható legkisebb rétegmagasság: ez a minimum rétegmagasság korlátozására szolgál, ha az adaptív rétegmagasság engedélyezve van.

en: The material may have volumetric change after switching between molten state and crystalline state. This setting changes all extrusion flow of this filament in gcode proportionally. Recommended value range is between 0.95 and 1.05. Maybe you can tune this value to get nice flat surface when there has slight overflow or underflow
hu: Az anyag térfogata megváltozhat az olvadt és a kristályos állapot közötti átmenet során. Ez a beállítás arányosan megváltoztatja az anyagáramlást a G-kódban. Az ajánlott értéktartomány 0,95 és 1,05 között van. Ennek az értéknek a változtatásával szép sík felületet kaphatsz, ha úgy tapasztalod, hogy túl sok vagy kevés az anyagáramlás.

en: The material type of filament
hu: Filament anyagának típusa

en: The metallic material of nozzle. This determines the abrasive resistance of nozzle, and what kind of filament can be printed
hu: A fúvóka anyaga: Ez határozza meg a fúvóka kopásállóságát és azt, hogy milyen filamentekkel képes nyomtatni.

en: The minimum printing speed when slow down for cooling
hu: A minimum nyomtatási sebesség hűtés miatti lassításkor.

en: The name "%1%" already exists.
hu: A(z) "%1%" név már létezik.

en: The name cannot be the same as a preset alias name.
hu: A név nem lehet azonos egy beállítás alias névvel.

en: The name is not allowed to be empty.
hu: A név mező nem lehet üres.

en: The name is not allowed to end with space character.
hu: A név nem végződhet szóközzel.

en: The name is not allowed to start with space character.
hu: A név nem kezdődhet szóközzel.

en: The name may show garbage characters!
hu: A nem támogatott szövegkódolás miatt helytelen karakterek jelenhetnek meg!

en: The number of bottom solid layers is increased when slicing if the thickness calculated by bottom shell layers is thinner than this value. This can avoid having too thin shell when layer height is small. 0 means that this setting is disabled and thickness of bottom shell is absolutely determained by bottom shell layers
hu: Az alsó szilárd rétegek száma szeleteléskor megnő, ha az alsó héjrétegek vastagsága kisebb ennél az értéknél. Ezzel elkerülhető, hogy túl vékony legyen a héj, ha a rétegmagasság kicsi. A 0 azt jelenti, hogy ez a beállítás ki van kapcsolva, és az alsó héj vastagságát egyszerűen az alsó héjrétegek száma határozza meg.

en: The number of top solid layers is increased when slicing if the thickness calculated by top shell layers is thinner than this value. This can avoid having too thin shell when layer height is small. 0 means that this setting is disabled and thickness of top shell is absolutely determained by top shell layers
hu: A felső szilárd rétegek száma szeleteléskor megnő, ha a felső héjrétegekből számított vastagság kisebb ennél az értéknél. Ezzel elkerülhető, hogy túl vékony legyen a héj kis rétegmagasságnál. A 0 azt jelenti, hogy ez a beállítás ki van kapcsolva, és a felső héj vastagságát egyszerűen a felső héjrétegek száma határozza meg.

en: The object from file %s is too small, and maybe in meters or inches.
     Do you want to scale to millimeters?
hu: A(z) %s fájlból származó objektum túl kicsi, lehet, hogy méterben vagy hüvelykben lett létrehozva. Szeretnéd milliméterre méretezni?

en: The prime tower is not supported in "By object" print.
hu: A prime tower is not supported in “By object” print.

en: The prime tower is not supported when adaptive layer height is on. It requires that all objects have the same layer height.
hu: A prime tower is not supported when adaptive layer height is on. It requires that all objects have the same layer height.

en: The prime tower requires "support gap" to be multiple of layer height
hu: A prime tower requires any “support gap” to be a multiple of layer height.

en: The prime tower requires that all objects are printed over the same number of raft layers
hu: A prime tower requires that all objects are printed over the same number of raft layers.

en: The prime tower requires that all objects are sliced with the same layer heights.
hu: A prime tower requires that all objects are sliced with the same layer height.

en: The prime tower requires that all objects have the same layer heights
hu: A prime tower requires that all objects have the same layer height.

en: The prime tower requires that support has the same layer height with object.
hu: A prime tower requires that support has the same layer height as the object.

en: The print file exceeds the maximum allowable size (1GB). Please simplify the model and slice again
hu: A nyomtatási fájl mérete meghaladja a megengedett maximális méretet (1 GB). Kérjük, egyszerűsítsd a modellt és szeleteld újra

en: The printer is busy on other print job
hu: A nyomtató egy másik nyomtatási feladattal van elfoglalva.

en: The printer is executing instructions. Please restart printing after it ends
hu: A nyomtató elfoglalt. Kérjük, indítsd újra a nyomtatást a nyomtatás befejezése után

en: The printing speed in exported gcode will be slowed down, when the estimated layer time is shorter than this value, to get better cooling for these layers
hu: A nyomtatási sebesség az exportált G-kódban csökkentésre kerül, ha a becsült rétegidő kisebb, mint ez az érték, hogy a rétegek jobb hűtése biztosított legyen.

en: The project is no longer available.
hu: A projekt már nem elérhető.

en: The region parameter is incorrrect
hu: A régió paramétere helytelen

en: The selected file
hu: A kiválasztott fájl

en: The selected file contains no geometry.
hu: A kiválasztott fájl nem tartalmaz geometriát.

en: The selected file contains several disjoint areas. This is not supported.
hu: A kiválasztott fájl több, egymástól elkülönülő területet tartalmaz. Ez nem támogatott.

en: The selected object couldn't be split.
hu: A kijelölt objektumot nem lehet feldarabolni.

en: The spiral vase mode does not work when an object contains more than one materials.
hu: A spirál (váza) mód nem működik, ha egy objektum egynél több anyagot tartalmaz.

en: The start position to print each part of outer wall
hu: A külső fal nyomtatásának kiindulási helyzete.

en: The target object contains only one part and can not be splited.
hu: A kijelölt objektum csak egy tárgyat tartalmaz, ezért nem lehet tovább bontani.

en: The type of the last solid object part is not to be changed.
hu: Az utolsó tömör objektumrész típusa nem módosítható.

en: The version of Bambu studio is too low and needs to be updated to the latest version before it can be used normally
hu: A Orca Slicer ezen verziója túl régi és a legfrissebb verzióra kell frissíteni, mielőtt rendesen használható lenne

en: The volume of material to prime extruder on tower.
hu: Ez az az anyagmennyiség, amelyet az extruder a toronyban ürít.

en: The volume of the object is zero
hu: Az objektum térfogata nulla

en: The width within which to jitter. It's adversed to be below outer wall line width
hu: A rezgés szélessége: ezt ajánlott kisebbre állítani, mint a külső fal szélessége.

en: The z gap between the top support interface and object
hu: Meghatározza a Z távolságot a felső támasz érintkező rétege és az objektum között.

en: There are warnings after slicing models:
hu: A modellek szeletelése a következő figyelmeztetéseket generálta:

en: There was a problem connecting to the printer. Please try again.
hu: Hiba történt a nyomtatóhoz való csatlakozáskor. Kérjük, próbáld újra.

en: Thick bridges
hu: Vastag áthidalások

en: This G-code is inserted at every layer change before lifting z
hu: Ez a G-kód minden rétegváltáshoz bekerül a Z tengely emelése előtt.

en: This gcode is inserted when change filament, including T command to trigger tool change
hu: Ez a G-kód kerül beillesztésre, amikor a filament csere történik, beleértve a szerszámváltást indító T parancsokat is.

en: This gcode part is inserted at every layer change after lift z
hu: Ez a G-kód minden rétegváltásnál beillesztésre kerül a Z tengely megemelése után.

en: This is the newest version.
hu: Ez a legújabb verzió.

en: This is the number of solid layers of bottom shell, including the bottom surface layer. When the thickness calculated by this value is thinner than bottom shell thickness, the bottom shell layers will be increased
hu: Ez az alsó héj szilárd rétegeinek száma, beleértve az alsó felületi réteget is. Ha az ezzel az értékkel számított vastagság kisebb, mint az alsó héj vastagsága, akkor az alsó héj rétegei növekedni fognak

en: This is the number of solid layers of top shell, including the top surface layer. When the thickness calculated by this value is thinner than top shell thickness, the top shell layers will be increased
hu: Ez a felső héj szilárd rétegeinek száma, beleértve a felső felület réteget. Ha az ezzel az értékkel számított vastagság vékonyabb, mint a felső héj vastagsága, akkor a felső héj rétegeit a program megnöveli

en: This is the speed for various overhang degrees. Overhang degrees are expressed as a percentage of line width. 0 speed means no slowing down for the overhang degree range and wall speed is used
hu: Nyomtatási sebesség a különböző mértékű túlnyúlásoknál. A túlnyúlás mértéke a vonalszélesség százalékában van kifejezve. A 0 sebesség azt jelenti, hogy nem történik lassítás, és a fal nyomtatási sebessége kerül alkalmazásra.

en: This option will auto detect narrow internal solid infill area. If enabled, concentric pattern will be used for the area to speed printing up. Otherwise, rectilinear pattern is used defaultly.
hu: Ez a beállítás automatikusan felismeri a keskeny belső tömör kitöltési területeket. Ha engedélyezve van, a nyomtatás felgyorsítása érdekében ezen a területen a koncentrikus mintát fogja használni. Ellenkező esetben alapértelmezés szerint az egyenes vonalú mintát használja.

en: This plate is locked,
    We can not do auto-arrange on this plate.
hu: Ez a tálca zárolva van.
    Nem lehetséges az automatikus elrendezés ezen a tálcán.

en: This plate is locked,
    We can not do auto-orient on this plate.
hu: Ez a tálca zárolva van.
    Nem lehetséges az automatikus orientáció ezen a tálcán.

en: This setting determines the distance between neighboring tree support nodes.
hu: Ez a beállítás határozza meg a szomszédos fa támasz csomópontok közötti távolságot.

en: This setting determines the initial diameter of support nodes.
hu: Ez a beállítás határozza meg a támasz csomópontok kezdeti átmérőjét.

en: This setting determines the maximum overhang angle that t he branches of tree support allowed to make.If the angle is increased, the branches can be printed more horizontally, allowing them to reach farther.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy a fa típusú támasz ágai milyen maximális túlnyúlási szöget érhetnek el. Ha ezt a szöget növeled, az ágak vízszintesebben nyomtathatók, így messzebbre nyúlhatnak.

en: This setting is only used for model size tunning with small value in some cases.
    For example, when model size has small error and hard to be assembled.
    For large size tuning, please use model scale function.
    
    The value will be reset to 0.
hu: Ez a beállítás csak a modell méretének kismértékű finomítására szolgál.
    Például, ha a modellméret kis mértékben eltér, vagy ha a tűrések helytelenek. Nagyobb mértékű változtatásokhoz használd a modell átméretezése funkciót.
    
    Az érték 0-ra áll vissza.

en: This setting specifies whether to add infill inside large hollows of tree support
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy a fa támasz nagyobb üregeiben legyen-e kitöltés.

en: This setting specify the count of walls around tree support
hu: Ez a beállítás határozza meg a falak számát a fa támasz körül.

en: This software uses open source components whose copyright and other proprietary rights belong to their respective owners
hu: Ez a szoftver olyan nyílt forráskódú komponenseket használ, amelyek szerzői- és egyéb tulajdonjogai a megfelelő tulajdonosok tulajdonát képezik

en: Threshold angle
hu: Dőlésszög küszöbértéke

en: Time
hu: Idő

en: Time to load new filament when switch filament. For statistics only
hu: Az új filament betöltésének ideje filament váltáskor, csak statisztikai célokra van használva.

en: Time to unload old filament when switch filament. For statistics only
hu: A régi filament kitöltésének ideje filament váltáskor, csak statisztikai célokra van használva.

en: Tips
hu: Tippek

en: To
hu: Eddig:

en: To objects
hu: Objektumokra

en: To parts
hu: Tárgyakra

en: Too large elefant foot compensation is unreasonable.
    If really have serious elephant foot effect, please check other settings.
    For example, whether bed temperature is too high.
    
    The value will be reset to 0.
hu: Az elefántláb kompenzáció értéke túl nagy.
    Ha jelentős elefántláb-problémával küzdesz, ellenőrizd a többi beállítást.
    Például lehetséges, hogy az asztal hőmérséklete túl magas.
    
    Az érték 0-ra áll vissza.

en: Too large line width
hu: Túl nagy vonalszélesség

en: Too small ironing spacing.
    Reset to 0.1
hu: Túl kicsi vasalási térköz.
    Visszaállítva 0,1-re

en: Too small layer height.
    Reset to 0.2
hu: Túl alacsony rétegmagasság.
    Visszaállítva 0,2-re

en: Too small line width
hu: Túl kicsi a vonalszélesség

en: Tool
hu: Szerszám

en: Tool Move
hu: Fej mozgatása

en: Tool type
hu: Eszköz típusa

en: Tool-Lay on Face
hu: Eszköz-Felületre fektetés

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Top
hu: Felül

en: Top Minimum Shell Thickness
hu: Minimális fedőréteg vastagság

en: Top Solid Layers
hu: Felső tömör rétegek

en: Top View
hu: Felülnézet

en: Top Z distance
hu: Z távolság

en: Top interface layers
hu: Felső érintkező rétegek

en: Top interface spacing
hu: Felső érintkező felület térköze

en: Top shell layers
hu: Felső héj rétegek

en: Top shell thickness
hu: Felső héj vastagság

en: Top solid layers
hu: Felső tömör rétegek

en: Top surface
hu: Felső felület

en: Top surface pattern
hu: Felső felület mintázata

en: Top surfaces
hu: Felső felületek

en: Top/bottom shells
hu: Felső/alsó héjak

en: Topmost surface
hu: Legfelső felület

en: Total
hu: Összesen

en: Total Estimation
hu: Összesített becslés

en: Total Volume:
hu: Teljes térfogat:

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Transfer the selected options to the newly selected preset 
    "%1%".
hu: Kiválasztott opciók átmásolása az újonnan kiválasztott beállításba
    "%1%".

en: Transfer the selected options to the newly selected preset.
hu: Kiválasztott opciók átmásolása az újonnan kiválasztott beállításba.

en: Translate
hu: Fordítás

en: Travel
hu: Mozgás

en: Travel distance threshold
hu: Mozgás távolságának küszöbértéke

en: Travel speed
hu: Mozgás sebessége

en: Tree support branch angle
hu: Fa típusú támasz ágainak szöge

en: Tree support branch diameter
hu: Fa támasz ágának átmérője

en: Tree support branch distance
hu: Fa támasz ágainak távolsága

en: Tree support wall loops
hu: Fa támasz falak száma

en: Tree support with infill
hu: Fa támasz kitöltéssel

en: Tri-hexagon
hu: Háromszögletű

en: Triangle
hu: Háromszög

en: Triangles
hu: Háromszögek

en: Triangles: %1%
hu: Háromszögek: %1%

en: Type
hu: Típus

en: Type:
hu: Típus:

en: Unable to load shaders:
    %s
hu: Nem sikerült betölteni a shadereket:
    %s

en: Undef
hu: Nincs meghatározva

en: Undefined
hu: Definiálatlan

en: Underflow
hu: Alulcsordulás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo integration failed.
hu: Az integráció visszavonása nem sikerült.

en: Undo integration was successful.
hu: Az integráció visszavonása sikeres volt.

en: Units
hu: Mértékegység

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Failure
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error when export G-code.
hu: Ismeretlen hiba a G-kód exportálásakor.

en: Unkown Error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Unload
hu: Kitöltés

en: Unload Filament
hu: Filament kitöltése

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Unretract
hu: Visszahúzás

en: Unsaved Changes
hu: mentetlen változások

en: Unsupported OpenGL version
hu: Nem támogatott OpenGL verzió

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Update
hu: Frissítés

en: Update failed.
hu: A frissítés sikertelen.

en: Update successful.
hu: Sikeres frissítés.

en: Upload task timed out. Please check the network problem and try again
hu: A feltöltési folyamat időtúllépés miatt megszakadt. Kérjük, ellenőrizd a hálózati beállításokat és próbáld újra

en: Uploading 3mf
hu: 3mf feltöltése

en: Use Orthogonal View
hu: Ortogonális nézet használata

en: Use Perspective View
hu: Perspektivikus nézet használata

en: Use only one wall on flat top surface, to give more space to the top infill pattern
hu: Csak egy falat használ a sík felső felületeken, hogy több hely maradjon a felső kitöltési mintának

en: Use this setting to rotate the support pattern on the horizontal plane.
hu: Ezzel a beállítással elforgathatod a támasz mintázatát a vízszintes síkon.

en: Used Filament (g)
hu: Felhasznált filament (g)

en: Used Filament (m)
hu: Felhasznált filament (m)

en: Used Filament (mm³)
hu: Felhasznált filament (mm³)

en: Used Materials
hu: Felhasznált anyagok

en: Used filament
hu: Használt filament

en: User Preset
hu: Felhasználói beállítás

en: User Sync
hu: Felhasználó szinkronizálás

en: User authorization timeout
hu: Felhasználó hitelesítési időtúllépés

en: User can self-define the project file name when export
hu: A felhasználó dönthet a projektfájlok nevéről exportáláskor.

en: User presets
hu: Felhasználói beállítások

en: User sync
hu: Felhasználói szinkronizálás

en: Value %s is out of range, continue?
hu: %s érték tartományon kívül esik, folytatod?

en: Value is out of range.
hu: Az érték tartományon kívül esik.

en: Verification failed.
hu: Sikertelen ellenőrzés.

en: Version
hu: Verzió

en: Vertical slider - Move active thumb Down
hu: Függőleges csúszka - Az aktív csúszka lefelé mozgatása

en: Vertical slider - Move active thumb Up
hu: Függőleges csúszka - Az aktív csúszka felfelé mozgatása

en: View
hu: Nézet

en: View all object's settings
hu: Összes objektum beállításainak megtekintése

en: View control settings
hu: Vezérlési beállítások megtekintése

en: Volume Operations
hu: Térfogat műveletek

en: Volume of nozzle between the cutter and the end of nozzle
hu: A fúvóka térfogata a filamentvágó és a fúvóka vége között

en: Volume:
hu: Térfogat:

en: Volume: %1% in³
hu: Térfogat: %1% in³

en: Volume: %1% mm³
hu: Térfogat: %1% mm³

en: Volumetric flow rate (mm³/s)
hu: Térfogatáramlás (mm³/s)

en: Volumetric speed limitation
hu: Volumetrikus sebességhatár

en: WARNING:
hu: FIGYELEM:

en: Wall loops
hu: Falak száma

en: Walls
hu: Falak

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning:
hu: Figyelem:

en: What kind of gcode the printer is compatible with
hu: Milyen G-kóddal kompatibilis a nyomtató.

en: When inserting a new filament, the AMS will not automatically read its information, leaving it blank for you to enter manually.
hu: Új filament behelyezésekor az AMS nem fogja automatikusan kiolvasni az információkat, hanem üresen hagyja azokat, így kézzel kell megadnod.

en: Whenever the retraction is done, the nozzle is lifted a little to create clearance between nozzle and the print. It prevents nozzle from hitting the print when travel move. Using spiral line to lift z can prevent stringing
hu: Visszahúzáskor a fúvóka egy kicsit megemelkedik, hogy a fúvóka és a nyomtatott tárgy között rés keletkezzen. Ez megakadályozza, hogy a fúvóka nagyobb mozgás közben a tárgynak ütközzön. A Z tengely emelésekor használt körkörös mozgás megelőzheti a szálazást.

en: Whether the machine supports silent mode in which machine use lower acceleration to print
hu: Csendes üzemmód támogatása, amelyben a gép kisebb gyorsulást használ a csendesebb nyomtatáshoz

en: Width
hu: Szélesség

en: Width of prime tower
hu: Ez a törlő torony szélessége.

en: Wipe
hu: Törlés

en: Wipe Distance
hu: Törlési távolság

en: Wipe options
hu: Törlés opciók

en: Wipe while retracting
hu: Törlés visszahúzás közben

en: World coordinates
hu: Világkoordináták

en: Would you like to log in this printer with current account?
hu: Szeretnél bejelentkezni a nyomtatóra a jelenlegi fiókkal?

en: Would you like to log out the printer?
hu: Szeretnél kijelentkezni a nyomtatóról?

en: Wrong Access code
hu: Hibás hozzáférési kód

en: X-Y contour compensation
hu: X-Y körvonal kompenzáció

en: X-Y hole compensation
hu: X-Y furatkompenzáció

en: XY separation between an object and its support
hu: Ez szabályozza a tárgy és a támasz közötti XY elválasztás távolságát.

en: Yes
hu: Igen

en: You can find it in "Settings > Network > Connection code"
    on the printer, as shown in the figure:
hu: Ezt a "Beállítások > Hálózat > Csatlakozási kód" menüpontban
    találod a nyomtatón, ahogy az ábrán látható:

en: You can keep the modified presets to the new project or discard them
hu: Megtarthatod az új projekt módosított beállításait, vagy elvetheted őket

en: You can keep the modifield presets to the new project, discard or save changes as new presets.
hu: Megtarthatod az új projekt módosított beállításait, elvetheted őket, vagy elmentheted új beállításokként.

en: You'd better upgrade your software.
hu: Jobb lenne, ha frissítenéd a szoftvert.

en: Your model needs support ! Please make support material enable.
hu: A modellnek támaszra van szüksége! Kérjük, engedélyezd a támasz generálását.

en: Z gap between object and raft. Ignored for soluble interface
hu: This is the Z gap between an object and a raft. It is ignored for soluble interfaces.

en: Z hop when retract
hu: Z-tengely emelés visszahúzáskor

en: Zero initial layer height is invalid.
    
    The first layer height will be reset to 0.2.
hu: A nulla kezdőréteg magasság érvénytelen.
    
    A kezdőréteg magassága vissza fog állni 0,2-re.

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom of view
hu: Nagyítás nézet

en: above
hu: felett

en: active
hu: aktív

en: allocation failed
hu: sikertelen allokáció

en: archive too large
hu: archívum túl nagy

en: arrange current plate
hu: aktuális tálca elrendezése

en: auto rotate current plate
hu: aktuális tálca automatikus forgatása

en: buffer too small
hu: túl kicsi puffer

en: compression failed
hu: tömörítés sikertelen

en: current
hu: jelenlegi

en: debug save button
hu: debug mentés gomb

en: decompression failed
hu: sikertelen kicsomagolás

en: default
hu: alapértelmezett

en: delete all objects on current plate
hu: az aktuális tálca összes objektumának törlése

en: does not contain valid gcode.
hu: nem tartalmaz érvényes G-kódot.

en: error
hu: hiba

en: failed finding central directory
hu: nem sikerült megtalálni a központi könyvtárat

en: fatal
hu: súlyos

en: file close failed
hu: fájl bezárása sikertelen

en: file create failed
hu: fájl létrehozása sikertelen

en: file not found
hu: fájl nem található

en: file open failed
hu: fájl megnyitása sikertelen

en: file read failed
hu: fájl olvasása sikertelen

en: file seek failed
hu: fájl beolvasása sikertelen

en: file stat failed
hu: fájl stat sikertelen

en: file too large
hu: fájl túl nagy

en: file write failed
hu: fájl írása sikertelen

en: from
hu: ettől

en: illegal characters:
hu: tiltott karakterek:

en: illegal suffix:
hu: tiltott utótag:

en: infill/inner/outer
hu: kitöltés/belső/külső

en: infill/outer/inner
hu: kitöltés/külső/belső

en: info
hu: infó

en: inner/outer/infill
hu: belső/külső/kitöltés

en: internal error
hu: belső hiba

en: invalid filename
hu: érvénytelen fájlnév

en: invalid header or corrupted
hu: érvénytelen fejléc vagy sérült

en: invalid parameter
hu: érvénytelen paraméter

en: keyboard 1-9: set filament for object/part
hu: filament hozzárendelése az objektumhoz/tárgyhoz

en: layers
hu: réteg

en: loaded
hu: betöltve

en: money/kg
hu: pénz/kg

en: multiple cells copy is not supported
hu: a több cellás másolás nem támogatott

en: normal(auto)
hu: normál (auto)

en: not a ZIP archive
hu: nem ZIP archívum

en: one cell can only be copied to one or multiple cells in the same column
hu: egy cellát csak az ugyanabban az oszlopban lévő egy vagy több cellába lehet másolni

en: outer/inner/infill
hu: külső/belső/kitöltés

en: return
hu: vissza

en: s
hu: mp

en: save debug settings
hu: hibakeresési beállítások mentése

en: select all objects on current plate
hu: az aktuális tálca összes objektumának kijelölése

en: send completed
hu: küldés befejezve

en: the Configuration package is incompatible with current APP.
hu: A konfigurációs csomag nem kompatibilis a Orca Slicer jelenlegi verziójával.

en: the configuration package is incompatible with current application.
hu: a konfigurációs csomag nem kompatibilis a jelenlegi alkalmazással.

en: to
hu: eddig

en: too many files
hu: túl sok fájl

en: trace
hu: követés

en: travel
hu: mozgás

en: tree(auto)
hu: fa (auto)

en: undefined error
hu: meghatározatlan hiba

en: unexpected decompressed size
hu: váratlan kitömörítési méret

en: uniform scale
hu: egységes méretarány

en: unsupported central directory size
hu: nem támogatott központi mappa méret

en: unsupported encryption
hu: nem támogatott titkosítás

en: unsupported feature
hu: nem támogatott funkció

en: unsupported method
hu: nem támogatott módszer

en: unsupported multidisk
hu: A RAID-re mentés nem támogatott.

en: up to
hu: legfeljebb

en: validation failed
hu: sikertelen érvényesítés

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: warnings
hu: figyelmeztetések

en: write callback failed
hu: írás callback sikertelen

en: ⌘+Any arrow
hu: ⌘+Bármilyen nyíl gomb

en: ⌘+Left mouse button
hu: ⌘+Bal egérgomb

en: ⌘+Mouse wheel
hu: ⌘+Egérgörgő
